4lo - reczna

Po raz drugi z rzędu dużym sukcesem w Małopolskiej Licealiadzie Dziewcząt w Piłce Ręcznej zakończył się udział uczennic z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Podopieczne Katarzyny Polak i Anny Głąb w cuglach wygrały trzy poprzednie etapy szkolnych zmagań, a w Wielkim Finale uległy jedynie rówieśniczkom z II LO w Nowym Sączu. Tym samym olkuskie licealistki obroniły wicemistrzowski tytuł sprzed roku.

 

O tym, kto będzie wiódł prymat przez najbliższy rok w Małopolsce, zadecydował przedostatni mecz turnieju. Przed nim, zarówno olkuszanki jak i dziewczyny z Nowego Sącza miały komplet sześciu punktów. Więcej zimnej krwi zachowały góralki, które zwyciężając 13:8 mogły cieszyć się z wojewódzkiego triumfu. Mimo porażki, dobre nastroje panowały także w naszym zespole. – Co prawda przegraliśmy w najważniejszym momencie, jednak tę porażkę można było wkalkulować. II LO z Nowego Sącza już od kilku lat potwierdza swoje umiejętności, wygrywając praktycznie wszystko – mówi trenerka IV LO, Katarzyna Polak. Jej podopieczne zajmując drugie miejsce w finałowym turnieju rozgrywanym w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, udowodniły, że ubiegłoroczny tytuł Wicemistrza Małopolski nie był dziełem przypadku. Zespół IV LO mógł liczyć na wsparcie zawodniczek na co dzień grających w juniorskim zespole SPR-u Olkusz, a także coraz śmielej pukających do składu pierwszego zespołu „Srebrnych Lwic”, które w ostatnią sobotę wywalczyły awans do kobiecej PGNiG Superligi. – Dziewczyny udowodniły swoją wartość. Przez trzy różne turnieje przegrały tylko raz, z Nowym Sączem. Srebrne medale Szkolnych Mistrzostw Małopolski to wyróżnienie dla samych zawodniczek, ale i także całej naszej szkoły – dodaje Katarzyna Polak.

W turnieju finałowym o Mistrzostwo Małopolski obok II LO z Nowego Sącza i IV LO z Olkusza, udział wzięły jeszcze trzy inne reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych. W drodze po srebrne krążki, olkuszanki 10:9 pokonały III LO Kraków, 10:7 I LO Nowy Targ, a także 14:11 ZSP Tuchów. Grano systemem „każdy z każdym”, 2 x 10 minut. Najskuteczniejsza wśród szczypiornistek „Czwórki” okazała się Klaudia Wójcicka (21 bramek).

Skład IV LO – Szkolnego Wicemistrza Małopolski w żeńskiej Licealiadzie w Piłce Ręcznej:
Aleksandra Głąb, Justyna Komperda, Joanna Stawiarska, Adriana Shtanhret, Paulina Leńczuk, Klaudia Wójcicka, Klaudia Kula, Magdalena Szczepańska, Zuzanna Kamionka, Maria Kamionka, Justyna Rutkowska, Agnieszka Mączka. Duet trenerski: Katarzyna Polak – Anna Głąb.

Klasyfikacja końcowa:
1. II LO Nowy Sącz
2. IV LO Olkusz
3. III LO Kraków
4. I LO Nowy Targ
5. ZSP Tuchów

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jan
Jan
8 lat temu

dotyczy kontroli w PWiK.
Jestem za tym żeby taką kontrolę przeprowadzono , a dotyczyć by miała w szczególności
prowadzenia inwestycji nowych własnymi siłami . Czy tak prowadzone roboty bez przetargów
są tańsze . i ekonomicznie uzasadnione. Szukajmy obniżenia kosztów w PWiK.