Każdego roku ostatnia sesja Rady Miejskiej w Olkuszu staje się okazją do uroczystego uhonorowania najzdolniejszych uczniów z terenu gminy Olkusz, którzy – w uznaniu osiągnięć w nauce oraz sporcie – otrzymują stypendium burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Kandydatów mogli zgłaszać dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, rady rodziców, instytucje kulturalne, oświatowe i sportowe oraz rodzice i opiekunowie uczniów.

– Osiągnięcia na polu nauki, sportu i kultury z całą pewnością dają Wam osobistą satysfakcję, ale pamiętajcie również o tym, że napawają dumą Waszych rodziców, nauczycieli, wychowawców, a także nas – przedstawicieli samorządu. Jesteście przyszłością naszego miasta i naszego kraju – doceniał wybitnych uczniów Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Stypendyści otrzymali gratulacje od burmistrza Romana Piaśnika, zastępcy burmistrza ds. społecznych Bożeny Krok, przewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu Jana Kucharzyka oraz dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji Pauliny Polak. W 2019 roku burmistrz przyznał aż 52 stypendia za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe.

Stypendium burmistrza jest formą promowania wybitnie uzdolnionej młodzieży Gminy Olkusz. Ma charakter jednorazowy i jest przyznawane w danym roku kalendarzowym.

Ceremonię wręczenia stypendiów można obejrzeć tutaj: https://esesja.tv/transmisja/2584/xiii-sesja-rady-miejskiej-w-olkuszu-dnia-17122019.htm

Więcej zdjęć dostępnych jest na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/pg/umigolkusz/photos/?tab=album&album_id=1528278143994688

UMiG Olkusz Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze