14 Kopiowanie

Ostatniego dnia kończącego się roku szkolnego, 26 czerwca, miało miejsce uroczyste przekazanie dwóm wolbromskim szkołom podstawowym stypendiów na łączną kwotę 20 tys. zł, których fundatorem jest firma TRI (Poland). Wolbromska firma wsparła uczniów już po raz ósmy.

Przedstawiciele TRI Poland, Takeo Makihara, Aneta Pokorska oraz Anna Patela, przekazując symboliczne czeki podkreślali, iż zaszczytem dla firmy TRI Poland jest móc wspierać edukację dzieci i młodzieży, jednocześnie życzyli stypendystom wielu sukcesów naukowych. Celem, jaki przyświeca akcji „Stypendium TRI Poland” jest wsparcie finansowe dzieci, które mimo problemów materialnych osiągają dobre wyniki w nauce. Od 2011 r. stypendium ma również charakter motywacyjny, ponieważ dodatkowym kryterium są szczególne osiągnięcia uczniów w olimpiadach i konkursach na szczeblu wojewódzkim.

Stypendia motywacyjne po 500 zł, za specjalne osiągnięcia w nauce otrzymało troje dzieci z SP1. Z pomocy w postaci stypendium socjalnego w tej samej kwocie na zakup pomocy naukowych, książek lub dowolny kurs naukowy skorzysta 17 zdolnych uczniów z tej szkoły. Podobnie w Zespole Szkół Pod Lasem – stypendium za osiągnięcia w minionym roku szkolnym odebrało jedno dziecko, a 19 uzyskało wsparcie na pomoce edukacyjne.

 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
do radnego lizusa Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
do radnego lizusa
do radnego lizusa

a w Olkuszu po staremu