tenis niepelnosprawni

W ostatnich dniach w hali MOSiR-u odbył się Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, zorganizowany w ramach projektu „Razem, Godnie i Szczęśliwie – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych Powiat Olkuski – Powiat Chrzanowski 2015” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Po niedawnych zawodach ogólnosportowych na terenie kompleksu OSW Czarna Góra, tym razem przyszedł czas na zmagania przy stołach tenisowych. Zaproszenia na turniej zostały przekazane do wszystkich jednostek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z dwóch powiatów. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 38 zawodników z 13 placówek, m.in. z Chrzanowa, Libiąża, Trzebini, Olkusza, Kolbarku i Wolbromia.

Emocjonujące pojedynki prowadzone przy głośnym dopingu koleżanek i kolegów wyłoniły trzech zwycięzców. Imprezę wygrał Krzysztof Cichoń ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Babicach. Drugie miejsce zajął Wiktor Jamrozowicz z Zespołu Szkół Specjalnych w Olkuszu a trzecie Tadeusz Kozarski z Babic. Najlepsza z pań, Ewelina Cebo, z ZS Specjalnych w Olkuszu była czwarta. Została uhonorowana nagrodą specjalną. Przyznano też nagrodę pocieszenia, a odebrał ją Krzysztof Kolarz z Domu Pomocy Społecznej w Płazie. Cała trójka, oprócz gratulacji ze strony swoich przyjaciół i opiekunów, otrzymała pamiątkowe puchary. Drobne upominki czekały natomiast dla wszystkich uczestników tego niezwykłego turnieju, którego idea mówi, że zwycięzcą zmagań jest każdy z graczy.

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali przedstawiciele władz samorządowych powiatu olkuskiego. Wszystkie ośrodki biorące udział w zmaganiach otrzymały okolicznościowe dyplomy. Jak przyznają organizatorzy imprezy, takie turnieje, w których uczestniczą osoby niepełnosprawne są bardzo ważnym czynnikiem warunkującym prawidłowe odgrywanie wielu ról społecznych.

Organizatorami zawodów był Powiat Olkuski – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolbromiu.

Fot. Starostwo Powiatowe w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze