olkusz święto niepodległości 2016

11 listopada w całym kraju uroczyście obchodzono Święto Niepodległości. W miniony piątek 98. rocznicę odzyskania niepodległości uczcili również mieszkańcy powiatu olkuskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów w Olkuszu, Bolesławiu, Bukownie i Wolbromiu.

W Olkuszu po tradycyjnej mszy św. w Bazylice pw. Św. Andrzeja Apostoła składano kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego na rynku. W tym roku współorganizatorem uroczystości, obok władz powiatu, był olkuski Zespół Szkół nr 1. Jego uczniowie przygotowali inscenizację wjazdu Marszałka Piłsudskiego do Olkusza przy akompaniamencie Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej. Zwieńczeniem obchodów był koncert patriotyczny w wykonaniu aktorów Teatrów Zagłębia i Śląskiego w auli „Mechanika” oraz żołnierska grochówka.

 

{joomplu:64588}{joomplu:64554}{joomplu:64559}

W Bukownie uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, po której uczestnicy przeszli pod Obelisk Żołnierza Polskiego. Po złożeniu kwiatów, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 zaprezentowali artystyczny program patriotyczny.

{joomplu:64498}{joomplu:64492}{joomplu:64483}

Obchody niepodległościowego święta w Bolesławiu odbyły się pod Pomnikiem Wolności w parku, gdzie składano kwiaty. Następnie uczestnicy wysłuchali koncertu chóru Kantare oraz obejrzeli występ uczniów miejscowego gimnazjum.

{joomplu:64529}{joomplu:64538}{joomplu:64545}

W Wolbromiu po mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Katarzyny reprezentacje lokalnej społeczności i mieszkańcy przemaszerowali pod starą remizę, na której widnieje tablica poświęcona pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra strażacka pod kierownictwem kapelmistrza Tadeusza Mąki.

{joomplu:64524}{joomplu:64507}{joomplu:64521}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
z Bydlina
z Bydlina
5 lat temu

Pani Wiola Woźniczko jak zrobiła zdjęcia w Bydlinie, to aż się chce oglądać. Pani Wiolu, gratuluję kunsztu i zawodowego doświadczenia. Nie ma porównania, inni mogą a nawet powinni uczyć od Pani.

reporterr
reporterr
5 lat temu

Nie wysyłajcie więcej tego fotoreportera do robienia zdjęć. Niech się zajmie składaniem długopisów i najlepiej bez sprężyny.

obecny
obecny
5 lat temu

[quote name=”obecna”]Najgorzej wykonana galeria zdjęć z czterech miejscowości to ta wykonana w Olkuszu.[/quote]
a najwiecej się działo

zdziwiony
zdziwiony
5 lat temu

A na chwilowe podświetlenie urzędu w Wolbromiu w kolorach niebiesko-czerwonym wydano jednorazowo ponad 4 tys. zł…

Młody
Młody
5 lat temu

„Piłsudski utożsamiając komunizm z bolszewizmem, traktował Komunistyczną Partię Polski jako instrument w rękach wrogiego Polsce państwa sowieckiego. Nakazywał więc podległej sobie administracji państwowej prowadzenie energicznej walki z „polskimi” komunistami.”

obecna
obecna
5 lat temu

Najgorzej wykonana galeria zdjęć z czterech miejscowości to ta wykonana w Olkuszu.