eko piknik

W minioną sobotę na Róży Wiatrów, będącej atrakcją turystyczną Pustyni Błędowskiej, odbył się ekologiczny piknik pod hasłem „Odkrywcy Parków Krajobrazowych”. Organizatorem wydarzenia był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, a gospodarzem i zarazem współorganizatorem – gmina Klucze. Podczas rodzinnego pikniku, jego uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji.

Organizatorzy zadbali o przygotowanie i przeprowadzenie zabaw, konkursów oraz warsztatów szeroko związanych z ekologią. Tworzono pustynię w słoiku, budowano domki dla owadów, sklejano mrówkolwa z materiałów ekologicznych, odbył się także budzący wiele radości festiwal latawców. Do tego trzy wycieczki – dwie półgodzinne (przyrodnicza i geologiczna) oraz jedna dwugodzinna (przyrodniczo-krajobrazowo-turystyczna). Wszystkie propozycje cieszyły się sporym zainteresowaniem, mimo iż pogoda nie była wymarzona.

eko piknik1

Podczas pikniku swoje stoiska promocyjne przygotowały również samorządy gmin powiatu olkuskiego, które zachęcały do odwiedzin na swoim terenie. Gmina Bukowno z Miejskim Ośrodkiem Kultury i MOSiR, Bolesław z Centrum Kultury, Srebrne Miasto Olkusz z MOK, Punktem Informacji Turystycznej oraz Muzeum Afrykanistycznym, oddział PTTK z Olkusza wraz z klubem przewodników Ilkussia, Gmina Klucze oraz Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Krakowie – wspólnie prezentowały swoje walory oraz atrakcje dla mieszkańców i gości w każdym wieku.

Sobotnia impreza na Róży Wiatrów odbywała się pod patronatem honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina oraz Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli skorzystać ze smacznego posiłku, złożonego z potraw regionalnych, o jakie zadbała Spółdzielnia Socjalna „Małopolanin” z Kolbarku. Poczęstunek był bezpłatny, ufundował go organizator imprezy, a więc Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

eko piknik2

Fot. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze