mok wystawa outw w sosnowcu 3

Przełom 2016 i 2017 roku był dla Grupy malarstwa Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku niezwykle pracowity i owocny. Grudniowa wystawa poplenerowa spotkała się z gorącym przyjęciem publiczności, padło wiele słów uznania dla rosnącego z roku na rok poziomu artystycznego prac. Nieco później malarze z OUTW i ich obrazy gościli w Sosnowcu. Zaproszeni zostali tam przez zaprzyjaźnioną Grupę Plastyczną RELACJE, której dokonania mieliśmy niedawno okazję podziwiać w olkuskim MOK-Centrum Kultury. Grupa Plastyczna RELACJE działa przy Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Jej opiekunem jest artysta plastyk Czesław Gałużny. Olkuscy artyści gościli u sosnowieckich przyjaciół na wspólnej zbiorowej wystawie podsumowującej dziewiętnastą rocznicę istnienia RELACJI. Przed oficjalnym otwarciem wystawy goście wysłuchali recitalu piosenki francuskiej w wykonaniu Łukasza Sambulskiego, a także zapoznali się z prezentacjami dorobku artystycznego Grupy RELACJE oraz Grupy malarstwa Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dokonania olkuszan przedstawiła ich opiekunka artystyczna Klaudia Zub-Piechowicz.

Otwarcie wystawy odbyło się w sali widowiskowej Klubu im. Jana Kiepury. Goście z Olkusza zostali bardzo ciepło przyjęci. Dla nich nie był to zwykły wernisaż, a spotkanie przyjaciół, których łączy jedno – miłość do sztuki. Dotychczasowe relacje z RELACJAMI zaowocować mają w przyszłości rozszerzeniem współpracy, są już bowiem plany na plenery, kolejne spotkania i wystawy.

mok wystawa outw w sosnowcu 2

Grupę malarstwa Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku reprezentowali: Zofia Własnowolska, Wiesława Niemiec, Urszula Stodulska, Teresa Piaskowska, Stanisław Marek, Misia Bik, Marianna Lewowska, Maria Blicharczyk, Maria Bień, Małgorzata Pieczyrak, Krystyna Grabowska, Kamila Spyra, Grażyna Karcz, Danuta Molenda, Barbara Chojowska, oraz opiekunka artystyczna Klaudia Zub-Piechowicz.

Studenci składają serdeczne podziękowania Beacie Soboń, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, za wsparcie i pomoc w organizacji wystawy.

mok wystawa outw w sosnowcu 1

Jubileuszowa wystawa prezentowana będzie w Sosnowcu do końca stycznia 2017 r.

W Grupie malarstwa OUTW studenci-seniorzy rozwijają swą pasję i talenty od 10. lat. To twórcy odnajdujący w sztuce wytchnienie, wyciszenie ale także odskocznię od codzienności. Od początku grupę prowadzi instruktorka plastyki Klaudia Zub-Piechowicz. W jej zastępstwie zajęcia prowadzili: Leszek Nadobny oraz Zofia Rola-Wywioł. Pierwsze zajęcia były studiami martwej natury, począwszy od szkiców w ołówku po efekt finalny w postaci olejnego obrazu. W ciągu minionej dekady członkowie grupy poszukiwali swojego własnego stylu malarskiej wypowiedzi. W opinii gości kolejnych wystaw świetnie im się to udało. Są miłośnikami natury – namalowali wiele pejzaży i kwiatów. Podejmują też cykle tematyczne, jak „Wenecja”, czy „Barwy jesieni”. Drugi z wymienionych cyklów stanowi zwieńczenie plenerów w Ojcowie oraz okolicach Zamku Tenczyn w Rudnie. Część członków Grupy podąża już własną ścieżką artystyczną, biorą udział w wystawach, plenerach artystycznych, czy konkursach plastycznych, i zdobywają uznanie. W tym roku dołączyło do nich pięcioro nowych twórców, Grupa malarska OUTW liczy obecnie 17 osób.

MOK Olkusz

mok wystawa outw w sosnowcu 4

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o