perspektywy 2016

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu to najlepsza szkoła zawodowa w powiecie. W rankingu edukacyjnym 2016 przeprowadzonym przez opiniotwórczy miesięcznik PERSPEKTYWY, zawód technik mechatronik z ZS Nr 1 w Olkuszu zajął trzecie miejsce w Polsce a zawód technik geodeta z ZS Nr 1 w Olkuszu znalazł się na 23 pozycji w Polsce.

Podstawowym narzędziem rankingu są wyniki egzaminów zawodowych i olimpiad ogólnopolskich. Edukacja zawodowa w klasach technik mechatronik i technik geodeta w sposób nowoczesny realizuje system kształcenia zawodowego opartego na zmianie z 2012 r., wyodrębniającej kwalifikacje robotnicze i technikalne w zawodach. Wynikająca z niej konieczność nabycia przez uczniów umiejętności pozwalających na rozwiązanie zadań zawodowych umożliwiających podjęcie pracy, wymaga realizacji stosownych metod edukacyjnych. Stąd w klasach technik mechatronik i technik geodeta, kluczowe umiejętności zawodowe są zdobywane według europejskiej zasady „uczenia się opartego na pracy”.

 

perspektywy 2016 1
Uczniowie praktycznie uczą się zawodu w naturalnym środowisku pracy. Nauka w dobrze wyposażonych laboratoriach – geodezyjnym i mechatronicznym oraz praktyki zawodowe u pracodawców to zapewnienie warunków, z jakimi uczniowie spotkają się w miejscu swojego zatrudnienia. Chęć zdobywania wiedzy w zawodach technik mechatronik i technik geodeta, jest stymulowana przez aktualne wyniki badań rynku pracy. Koniunktura na pracowników będzie dotyczyła w latach 2017-2020 m. in. geodetów. Technicy mechatronicy cieszą się szerokim zainteresowaniem pracodawców, ponieważ do mechatroniki należy przyszłość gospodarki. Świadome i samodzielne kształcenie pod okiem doświadczonego nauczyciela – koordynatora działań edukacyjnych to czynnik sprzyjający dojrzałemu zdobywaniu wiedzy i przekłada się na czołowe miejsca w rankingach edukacyjnych.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

perspektywy 2016 2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dlaczego
Dlaczego
8 lat temu

Skąd to zdziwienie? już od paru lat trzymają świetny poziom. Chodziłem tam ja, mój syn a teraz pójdzie kolejny. Najlepsza szkoła ucząca zawodu na tym terenie.

zaskoczony
zaskoczony
8 lat temu

No jestem w pozytywnym szoku. Kiedyś tak nie było w mechaniku.Gratulacje.