certus2

W dniu 22 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Olkuszu – miała miejsce wizyta przedstawicieli kadry zarządczej Zakładu Usług Przemysłowych Certus Sp. z o. o. w Olkuszu.  Z młodzieżą spotkali się: Pan Wojciech Górnik Prezes Zarządu oraz Pan Mariusz Paś Dyrektor Techniczny.
Zakład Usług Przemysłowych Certus Sp. z o. o. jest producentem i dostawcą najwyższej jakości usług i rozwiązań z zakresu produkcji przemysłowej. Nie jest przypadkiem, że przedstawiciele tak renomowanej i rozwojowej firmy przybyli do popularnego „Mechanika”. Firmę Certus  i ZS Nr 1 łączy wspólny cel, którym jest  inwestowanie w młodych fachowców, aby podnosili swoje kwalifikacje zawodowe na bazie najnowocześniejszych technologii.

Uczniowie ZS Nr 1 mogą poszukiwać pracy w firmie Certus, jako m. in. ślusarze, spawacze, programiści maszyn, operatorzy maszyn CNC (lasery, prasy krawędziowe, frezarki, tokarki) oraz zaangażować się w realizację specjalistycznych projektów firmy w różnych obszarach technicznych.

Nowoczesne wyposażenie ZS Nr 1 CKU i system edukacyjny funkcjonujący w szkole, pozwala uczniom na podejmowanie przez nich wielu zawodowych czynności, potrzebnych do pracy w  firmie Certus, jak m. in. tworzenie i czytanie dokumentacji technicznej wykonanej w AutoCad, umiejętność obsługi i programowania maszyn sterowanych numerycznie, czy wykonywanie konstrukcji stalowych (spawacze, ślusarze). W planach jest podpisanie umowy o stałej współpracy między  Zakładem Usług Przemysłowych Certus Sp. z o. o. a Zespołem Szkół Nr 1 w Olkuszu.

ZS Nr 1 realizuje proces kształcenia umiejętności zawodowych uczniów w ścisłej współpracy z pracodawcami. Kwalifikacje zawodowe nabywane przez uczniów, ich wiedza i umiejętności pogłębiane na prowadzonych przez szkołę kursach specjalistycznych, są zgodne z potrzebami pracodawców. Integracja koncepcji pracy ZS Nr 1 z celami lokalnych przedsiębiorstw, owocuje podpisywaniem umów stypendialnych dla najlepszych uczniów, zajęciami praktycznymi i odbywaniem praktyk zawodowych w zakładach przemysłowych. Najlepsi stypendyści otrzymują gwarancję zatrudnienia.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu  

 certus                                                                         

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze