Już po raz drugi na olkuskich kortach zagrali najlepsi tenisiści – amatorzy z całej południowej Polski. Obsada rozgrywek w ramach Amatorskiego Tenisa Polskiego była bardzo mocna. W grze pojedyńczej panowie startowali w dwóch kategoriach: +45 i open.

Szesnastu tenisistów przystąpiło do rozgrywek w kategorii open. Do półfinału doszedł zakopiańczyk Maciej Bańdo, zajmujący trzecią lokatę w ogólnopolskiej klasyfikacji ATP, który po drodze pewnie pokonał Tomasza Wojtasika z Olkusza i Piotra Wichę z Sosnowca. Emocjonujący był jego pierwszy set z olkuszaninem Bartoszem Kocjanem, który w czerwcowej edycji turnieju wyeliminował go z rozgrywek. Zakopiańczyk wygrał pierwszego seta 7/5, w drugim natomiast nie dał konkurentowi żadnych szans, zwyciężając 6/0.

W półfinałowych zmaganiach czekało go starcie z Pawłem Pomiernym z Olkusza, zwycięzcą pierwszej edycji turnieju. Wcześniej Pomierny wysoko wygrał z dwoma olkuszanami, Arkadiuszem Rudawskim i Pawłem Czarnotą, a w  ćwierćfinale  spotkał się z sosnowiczaninem Michałem Kałwą (8. w klasyfikacji ATP). Przy stanie 7/6, 3/6, 3/4 Kałwa odniósł kontuzję i do finału awansował olkuszanin. W ostatnim meczu Paweł Pomierny odprawił rywala w dwóch setach, wygrawszy 6/2, 6/0. Obecnie znajduje się na 28. miejscu w generalnej klasyfikacji open, ale dopiero zaczyna walkę o rankingowe punkty. Trzecie miejsca w tej kategorii zajęli Bartosz Kocjan oraz Michał Kałwa.
Wśród zawodników w kategorii +45 bezkonkurencyjny okazał się Arkadiusz Tor z Mielca. Zawodnik ten w ogólnopolskim rankingu ATP powyżej 45. lat zajmuje szóstą pozycję, a powyżej 55. lat – pierwszą. Faworyt zawodów najpierw pokonał olkuszan – Dariusza Krawczyka (6/0, 6/2) i Janusza Piasnego seniora (6/0, 6/0), a w finale w dwóch setach odprawił Zbigniewa Makucha z Krakowa (6/2, 6/1). Krakowianin, który w klasyfikacji ATP +50 jest czwarty, wcześniej pokonał Tomasza Musiorskiego z Chechła (7/5, 6/3) i Janusza Cieślika z Olkusza (7/5, 6/2).
W turnieju pocieszenia zwyciężył Przemysław Micorek z Olkusza, wygrywając w finale z Tomaszem Sychem z Sosnowca.

– Dobry poziom rywalizacji sportowej przyciąga uwagę nie tylko sympatyków tenisa, ale też władz miasta oraz mieszkańców na co dzień niezainteresowanych tym sportem. Taki turniej to dla Olkusza duże wydarzenie sportowe.  Dzięki  włączeniu olkuskich zawodów do rozgrywek ATP przyjeżdżają do nas zawodnicy z całej południowej Polski. Zawodników przyciągają zarówno malowniczo położone korty, jak i dobra jakość nawierzchni, profesjonalna organizacja imprez oraz miła atmosfera – mówi Rafał Krawczyk, sędzia główny i dyrektor turnieju.
Organizatorem turnieju oraz fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, wsparty przez Amatorski Tenis Polski z siedzibą w Warszawie.
Wiola Woźniczko

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze