tenis bydlin

W minioną niedzielę zainaugurowano cykl rozgrywek tenisa stołowego w ramach „Grand Prix” Starosty Powiatu Olkuskiego. Pierwszy z trzech turniejów rozegrano w Bydlinie. Zawody organizowane są przez Powiatowe Zrzeszenie LZS w Olkuszu przy współpracy Ludowego Klubu Sportowego „Legion” w Bydlinie oraz Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Legionik” w Bydlinie. Patronat nad imprezą sprawuje „Przegląd Olkuski”.

Tenisowe turnieje cieszą się sporym zainteresowaniem. Przy stołach w Pawilonie Sportowym LKS „Legion” w Bydlinie i w Zespole Szkół w Bydlinie stanęło 66 zawodników, w tym 11 dziewcząt i kobiet. Miłośnicy tenisa stołowego spotkają się jeszcze dwukrotnie. Najlepsi w każdej kategorii wiekowej otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.

W gronie dziewcząt ze szkół podstawowych po pierwszym turnieju prowadzi Ewa Filiczak z Olkusza, reprezentująca barwy KS ”Bronowianka” Kraków. Kolejne dwa miejsca zajmują uczennice z ULKTS Jaroszowiec: Emilia Borowiecka i Aleksandra Banyś. Pierwsza trójka w kategorii najmłodszych chłopców to również reprezentanci jaroszowieckiego klubu: Kamil Nowak z Jaroszowca, Patryk Pałka z Bydlina i Dawid Rydzyk z Łobzowa. Wśród gimnazjalistek najlepsza okazała się Joanna Piątek z Jelczy (ULKTS Jaroszowiec), a kolejne miejsca zajęły: Karolina Gil z Chełmu (Gim. nr 4 Wolbrom), Marta Bień z Lasek (Gim. nr 3 Olkusz) i Aleksandra Kuś z Chełmu (Gim. nr 4 Wolbrom). Oskar Strzałka z Charsznicy (ULKTS Jaroszowiec) wiedzie prym w grupie gimnazjalistów. Za nim uplasowali się: Kacper Majewski z Jaroszowca (ULKTS Jaroszowiec) i Marcin Herian z Wielmoży (Gim. w Sułoszowej).

W kategorii uczennic szkół ponadgimnazjalnych pierwsza jest Katarzyna Bugaj z Chełmu (ULKTS Jaroszowiec), a druga Agnieszka Adamczyk z Podlesia (II LO Olkusz). Wśród chłopców w tej grupie wiekowej prowadzi Kamil Bajer z Olkusza (ULKTS Jaroszowiec), przed Mateuszem Tomczykiem z Racławic (ZS Libiąż) i Grzegorzem Dudzińskim z Tczycy (ULKTS Jaroszowiec). W gronie kobiet urodzonych w 1994 roku i starszych, Justyna Stanek z Jaroszowca (OTU Jeżówka) o trzy punkty wyprzedza Ilonę Karolczyk z Kwaśniowa. Michał Minda z Olkusza, Robert Balik z Bydlina (LKS „Legion” Bydlin) i Jakub Glanowski z Klucz prowadzą w kategorii mężczyzn z roczników 1974 – 1994. Najlepsi w najstarszej kategorii mężczyzn (ur. w 1973 roku i starsi) to: Jarosław Piątek z Jelczy (ULKTS Jaroszowiec), Andrzej Kłapciński z Olkusza i Jacek Neumann z Miechowa (ULKTS Jaroszowiec).

Organizatorzy zapraszają do udziału w drugim turnieju, który odbędzie się 16 lutego w Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu (os. Władysława Łokietka 10).

Fot. organizatorzy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze