klos tenis

Olkusz był gospodarzem I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Weteranów w sezonie 2019/2020. Do zmagań przy stołach tenisowych w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w różnych kategoriach wiekowych przystąpiło 62 zawodników.

Uczestnicy premierowego turnieju, zgodnie z regulaminem zostali podzieli na siedem grup w zależności od roku urodzenia. – Rywalizacja, jak to zwykle u weteranów, była niezwykle zacięta i emocjonująca. Nie brakowało znakomitych meczów, długich wymian oraz spektakularnych punktów – relacjonuje z ramienia sekcji tenisa stołowego LKS Kłos Sławomir Tomsia, jeden z głównych organizatorów imprezy.

Zmagania przeprowadzono w drabinkach grupowych, co zapewniło graczom sporo czasu spędzonego z rakietkami przy stołach. – Trzeba przyznać, że nikt się nie oszczędzał. Warto także wspomnieć, że najstarszy uczestnik turnieju urodził się w 1936 roku. Jest to dowód na to, że tenis stołowy w praktyce nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – dodaje Sławomir Tomsia.

W gronie tenisistów zaliczających się już wiekowo do weteranów, Olkusz oczywiście również posiada swoich reprezentantów. I to nie byle jakich, o czym świadczą ostatnie wyniki. W najmłodszej kategorii, a więc w grupie graczy pomiędzy 40. a 49. rokiem życia na podium stanęło dwóch zawodników Kłosa. Wygrał Rafał Skotniczny, a po brąz sięgnął wspomniany już Sławomir Tomsia. Olkuszanie mają się czym pochwalić biorąc pod uwagę także rozstrzygnięcia w grupie zawodników w wieku 70-74 lata. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się kolejny tenisista Kłosa, Andrzej Zalewski.

– Swego czasu obiecaliśmy, że nasza gościnność, jeśli chodzi o oddawanie zwycięstw przyjezdnym, kiedyś się skończy i tak też się stało – zaznacza z satysfakcją Tomsia.

Komplet nazwisk zawodników, którzy zmagania zakończyli na podium poniżej. Natomiast w tym miejscu mamy dla Was zaproszenie na kolejny turniej tenisa stołowego, który tradycyjnie odbędzie się 11 listopada przy ul. Wiejskiej. Będzie to coroczny Memoriał Henryka Swędzioła. Szczegóły już niebawem na stronie organizatora: www.mosir.olkusz.pl

Wyniki I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Weteranów:

Kat. 40-49 lat:
1 miejsce – Skotniczny Rafał (LKS Kłos Olkusz)
2 miejsce – Dąbrowski Damian (LKS Polonia Wilczkowice)
3 miejsce – Tomsia Sławomir (LKS Kłos Olkusz)

Kat. 50-59 lat:
1 miejsce – Pushkarov Konstyantyn (UKS „Villa Verde” Olesno)
2 miejsce – Świrk Robert (TKS Opoka Trzebinia)
3 miejsce – Kieroński Adam (UKS „Villa Verde” Olesno)

Kat. 60-64 lat:
1 miejsce – Szatko-Nowak Jolanta (UKS Jola Kraków)
2 miejsce – Wójtowicz Wojciech (Tarnów)
3 miejsce – Miśkowiec Jerzy (LKS Dobrzanka Dobra)

Kat. 65-69 lat:
1 miejsce – Mrózek Jan (LKS Dobrzanka Dobra)
2 miejsce – Filipowicz Lesław (Bochnia)
3 miejsce – Kupiniak Antoni (Oświęcim)

Kat. 70-74 lat:
1 miejsce – Zalewski Andrzej (LKS Kłos Olkusz)
2 miejsce – Pawłowski Roman (Kęty)
3 miejsce – Opiela Bronisław (UKS Królewski Biecz)

Kat. 75-79 lat:
1 miejsce – Wrzeszcz Leon (Chrzanów)
2 miejsce – Drabek Kazimierz (Oświęcim)

Kat. pow. 80 lat:
1 miejsce – Hnyda Adam (Świerklaniec)
2 miejsce – Reterski Michał (Ustroń)
3 miejsce – Bula Karol (Radzionków)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze