Izabela Godlewska (KS Gorce Nowy Targ) oraz Tomasz Klag (PKS Opoka Trzebinia) zakwalifikowali się do II Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym, który zostanie rozegrany 17 i 18 grudnia w Zawierciu. Awans na kolejny szczebel rozgrywek ww. pingpongiści zagwarantowali sobie, wygrywając olkuskie eliminacje wojewódzkie.

Niemal dokładnie rok temu w Olkuszu po raz pierwszy rozegrano podobne zawody. Organizatorzy postanowili wrócić, bowiem w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czują się wyśmienicie. – Nie będę ukrywał, że wszyscy jesteśmy zadowoleni ze współpracy z olkuskim MOSiR-em – mówi Andrzej Wojtas, wiceprezes Krakowskiej centrali tenisa Stołowego. – Dysponujecie doskonałą bazą i sprzętem. Dyrekcja jak zawsze ma ogromne chęci i potrafi dopiąć wszystko na ostatni guzik, stąd zjechali się tutaj najlepsi tenisiści z całego województwa – dodaje działacz. W sumie do Olkusza dotarło 81 zawodników – 16 kobiet oraz 65 mężczyzn. Przy stołach nie było przypadkowych graczy. Tym razem w zawodach brali udział wyłącznie zawodowcy posiadający klubowe licencje. Z hali nie dochodziły głosy niezadowolenia, słyszało się raczej liczne pochwały co do kompetencji organizatorów.

Rywalizacja trwała blisko pięć godzin. W tym czasie rozgrywki prowadzone były systemem pucharowym (przegrywający odpada). Klasyfikacji dokonano do piątego miejsca, zarówno u panów, jak i u pań. – O poziom sportowy mogliśmy być spokojni już przed startem imprezy. Turniej wojewódzki jest eliminacją do zawodów ogólnopolskich, a stamtąd już niedaleka droga do finałów Mistrzostw Polski – wyjaśnia Andrzej Wojtas.

Godlewska oraz Klag reprezentować będą Małopolskę w kolejnym etapie eliminacji MP. Ale nie tylko oni mogli liczyć na wyróżnienia. Choć okazałe puchary trafiły wyłącznie do zwycięzców, to już pamiątkowe dyplomy otrzymały najlepsze szóstki. Turnieje eliminacyjne – jak choćby ten olkuski, zwieńczy wielki finał w pierwszych czterech dniach marca przyszłego roku, który odbędzie się w Wieliczce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o