akademia kobiet klucze

W niedzielę w Domu Kultury w Kluczach odbyła się Akademia Kobiet pod hasłem „Uśmiech na obcasach”, na którą zaprosili mieszkanki gminy Klucze Wójt Gminy Klucze Kazimierz Ściążko i Społeczna Akademia Nauk w Olkuszu.

Dla pań, które przyszły tego dnia do Domu Kultury, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Mieszkanki zainteresowane tematem zdrowia i urody mogły wysłuchać wykładu i obejrzeć prezentację Lidii Gądek, lekarza medycyny i Posła na Sejm RP. W praktyce mogły także przyjrzeć się pracy wizażystek, stylistek i kosmetyczek. Można było również spróbować samodzielnie, czym jest profesjonalne wykonanie makijażu czy projektowanie ubrań. Dla odważnych uczestniczek konkursów modowych i wizażu były nagrody.

Specjalne wyróżnienie przyznano także pani Krystynie Małysie z Klucz, która nie poddała się przeciwnościom losu i z pełnym oddaniem zajęła się wychowaniem piątki dzieci, w tym niepełnosprawnej córki Anety, która mimo swojej choroby zdobyła wykształcenie i pracuje. Wręczenie upominku dla pani Krystyny i jej rodziny zapowiedziała Ilona Szczęch, Zastępca Wójta Gminy Klucze, a wręczali go Lidia Gądek, Jadwiga Kallista (szefowa NZOZ w Kluczach) i Kazimierz Ściążko, Wójt Gminy Klucze. W ubiegłym roku również przyznano podobne wyróżnienie, a otrzymała je wówczas Zofia Rydzyk, przedsiębiorca, właścicielka docenianej w branży gospodarczej piekarni w Kwaśniowie Górnym.

Akademia Kobiet była także okazją do zaprezentowania dorobku naszych aktywnych mieszkanek, działających w stowarzyszeniach i organizacjach, m.in. Kołach Gospodyń Wiejskich. Prezentację na ten temat przedstawiła Zastępca Wójta Ilona Szczęch.

Oklaskami nagrodzono pokaz mody zatytułowany „Kobieta współczesna każdego dnia”. Wyróżniono także najciekawsze, najbardzej odznaczające się kreacją na Akademi Kobiet Koło Gospodyń Wiejskich. Wyróżnienie otrzymało Koło z Kwaśniowa Górnego.

Atmosfera na widowni stawała się coraz gorętsza, kiedy na scenie rozpoczęła się druga, artystyczna część imprezy, przygotowana przez studentów Społecznej Akademii Nauk w Olkuszu. Widzowie zostali rozbawieni do łez inscenizacją „Kopciuszka na wesoło”, skeczami i piosenką „Być kobietą” z repertuaru Alicji Majewskiej, wykonaną przez trio… złożone z samych mężczyzn, konferansjerów imprezy, studentów Społecznej Akademii Nauk.

Niedzielne wydarzenie zakończyło się rozdaniem upominków posiadaczom szczęśliwych kuponów oraz wspólnym zatańczeniem w rytm rozpoznawanego przez wszystkich utworu „Ona tańczy dla mnie”. Dzięki zaangażowaniu sponsorów dla pań przygotowano ponad 70 wygraych losów. 

Rafał Jaworski Urząd Gminy Klucze

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o