sp kwasniow mundial 2014

Uroczystości 10 lat w UE i Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Brazylia 2014’ w Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Kwaśniowie – Gmina Klucze odbyły się uroczystości Dnia Patrona Szkoły połączone z obchodami 10 – lecia w UE i 10 – lecia Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Kwaśniowe. Dzień Patrona Szkoły został połączony z turniejem piłki nożnej mini Mistrzostwa Świata Brazylia 2014’.  W turnieju brało udział 16 drużyn ze szkół podstawowych z Gminy Klucze, które reprezentowały nazwy finalistów Mistrzostw Świata. Uroczystości rozpoczęły się występem uczniów przedszkola i szkoły w Kwaśniowie tematycznie związanym z osiągnięciami szkoły, kraju w ostatnich 10 latach. W uroczystościach brali udział Pan Europoseł Bogusław Sonik, Poseł na Sejm RP Lidia Gondek, Wójt Gminy Klucze Pan Kazimierz Ściązko , przedstawiciele Kół Gospodyń i lokalnej społeczności. Pan Bogusław Sonik, który ze szkołą współpracuje od 8 lat a 2007 roku otrzymał tytuł „Przyjaciela Szkoły”. Pan Poseł wręczył na ręce dyrektora szkoły Norberta Bienia pamiątkową koperę. Została ona wydana z okazji pełnienia przez Prof. Jerzego Buzka funkcji przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i własnoręcznie przed niego podpisana.

Po występie uczniów, który bardzo podobał się zebranym i okolicznościowych przemówieniach rozpoczęto rozgrywki. Na dwóch boiskach rozegrano turniej który wyłonił zwycięzców i tak w meczach półfinałowych zmierzyły się drużyny: Argentyna – Brazylia 5:2 , Włochy – Niemcy 1:0 . Mecz o III m Brazylia (SP Kwaśniów) – Niemcy( SP Chechło) 4:2. Finał Argentyna ( Klucze SP ) – Włochy ( Ryczówek SP) 3:0

Najlepszymi strzelcami zostali Bartosz Śliwka ( Argentyna) i Dawid Jampich ( Niemcy) po 16 goli Najlepszy bramkarz Bartosz Matysek Argentyna 2 puszczone bramki.

Na zakończenie turnieju i wręczenie nagród zostali zaproszeni Pan Maciej Żurawski wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, Pan Jerzy Adamik – wojewoda Małopolski w latach 2001 -20004 , Pani Ilona Szczęch – wice wójt Gminy , przedstawiciel PWiK w Olkuszu Grzegorz Cebo. Pan Maciej Żurawski był oblegany przez młodzież i uczestników turnieju przez dłuższy czas rozdawał autografy , odpowiadał na pytania , rozpoczął mecz finałowy i wspólnie z zaproszonymi gośćmi wręczał nagrody. Zawody zakończyły się w miłej atmosferze. 

Dyrektor SP w Kwaśniowie Norbert Bień

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze