pectus 1

Czterej bracia z Rzeszowa kilkakrotnie i niezwykle serdecznie dziękowali za przyjęcie, jakie olkuska publiczność zgotowała im w sobotnie popołudnie 23 kwietnia 2016 r. Dość wspomnieć, że koncert zespołu Pectus w sali widowiskowej MDK zakończyły owacje na stojąco, bisy i wspólne śpiewanie najpopularniejszych przebojów. Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej Szczepanikowie po zejściu ze sceny spotkali się z tutejszymi fanami, a przed koncertem wzięli udział w nagraniu videoclipu pt. „Pectus dla Michałka”, który wspierać będzie akcję pomocy dla chorego chłopczyka z Olkusza.

Zespół zapowiedziała Beata Soboń, pierwszy raz występująca oficjalnie przed tak szerokim gremium w roli dyrektora MOK. Podkreśliła, że Pectus przyjechał do naszego miasta z najnowszym albumem pt. ”Kobiety”. Nadmienić w tym miejscy należy, że płyta ta uzyskała status złotej. Zebrane na niej utwory rzeszowski kwartet wykonał w Olkuszu akustycznie. Tak zresztą, jak i uzupełniające program sobotniego koncertu własne przeboje z wcześniejszych krążków, wśród nich oczywiście „Barcelonę”, „Oceany” i „Szkołę marzeń”, a także interpretacje kompozycji innych artystów, np. „Ob-La-Di, Ob-La-Da” The Beatles. Cokolwiek bracia nie zagrali, na widowni na przemian falowały wzniesione w górę ramiona, perkusję wzmacniało donośne klaskanie w rytm muzyki, niejednokrotnie też Tomasz Szczepanik przerywał śpiew oddając głos znającej na pamięć teksty piosenek publiczności.

pectus 2Pozytywna energia płynąca ze sceny i widowni z każdą chwilą koncertu wzajemnie wzmacniały się doprowadzając do finału, w którym olkuszanie wstali z miejsc, by długą i gromką owacją okazać wdzięczność za bez wątpienia niezapomniany występ. Tomasz Szczepanik (gitara akustyczna, fortepian, śpiew), Marek Szczepanik (perkusja, chórek), Mateusz Szczepanik (gitara basowa, chórek), Maciej Szczepanik (gitara elektryczna i akustyczna, chórek) nie kryli zaskoczenia tak gorącym przyjęciem. Wielokrotnie dziękowali i kłaniali się nisko, a po zejściu ze sceny, w foyer MDK chętnie i długo rozmawiali z otaczającymi ich wielbicielami, rozdawali autografy, fotografowali się w towarzystwie fanów.

 

spotkanie z fanamiPrzed koncertem wzięli udział w nagraniu, które włączony zostanie w akcję pomocy dla małego olkuszanina Michałka Kalisia, dotkniętego ciężką nowotworową chorobą oka – siatkówczakiem. Filmik pt. „Pectus dla Michałka” dostępny będzie wkrótce najpierw na stronie internetowej zespołu, a następnie w portalu www.mok.olkusz.pl.

Pectus – dziękujemy!!!

MOK Olkusz

pectus 8

publicznosc

beata sobon

pectus 3

pectus 4

pectus 5

pectus 6

pectus 7

podziekowania

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze