qc-draws3

– Zawsze bazgrałem na tyłach zeszytów, z czasem rysunków było coraz więcej, były też coraz lepsze. Nie myślałem wtedy, że stanie się to moją pasją. Był to raczej sposób na ucieczkę od rzeczywistości- zdradza Arek, olkuszanin, który jako Qc Draws prezentuje swoje prace w sieci oraz na konwentach tatuatorskich. Niedawne antidotum na problemy w szkole oraz odrzucenie rówieśników dziś stało się receptą na życie. Zafascynowany sztuką tatuażu pragnie wykorzystać swój talent do tworzenia niezwykłych dzieł na skórze.

Na rysunkach Qc Draws dominują głównie kobiety, piękne, z ciałami pokrytymi tatuażami. Zazwyczaj, aby oddać realizm twarzy potrzeba dnia. Najdłużej nad pracą spędził 23 godziny, bez przerwy. Arek rzadko jest jednak zadowolony ze swoich rysunków. Jak sam o sobie mówi jest „płotką wśród rekinów”. Kim zatem są rekiny? To znani na całym świecie twórcy tatuażu artystycznego. Warto wymienić tu takie nazwiska jak: Alex Sorsa, Dimitriy Samoohin, Moni Marino, bądź ze znacznie bliższego podwórka – Alien z Dąbrowy Górniczej. Arek uważa, że doskonale w oddawaniu detali sprawdza się pochodząca z malarstwa technika „drybrush”. Nakładanie farby na podłoże przy użyciu niemal suchego pędzla nadaje jej wyjątkowo szorstki wygląd. Kolejnym z trendów, którego wpływ można zobaczyć na pracach Qc Draws jest „Pin-up girls”. Jako prawdziwy artysta, choć sam raczej tak o sobie nie mówi, posiada także swoje muzy: Ninę Kate, Sabinę Kelley, czy Sharon Ehman. To ich wizerunki wiernie odwzorowuje, poświęcając godziny, aby uchwycić każdy detal.

qC-draws

Manifestując siebie
W Olkuszu nie ma studia tatuażu, którego poziom przyciągałby Qc Draws, ze świecą szukać też osób, które ta sztuka pasjonuje od strony twórców. Nie trzeba jednak pokonywać wielu kilometrów, aby odnaleźć mekkę tatuażu artystycznego. Najbliższe konwenty, organizowane we wszystkich większych miastach, odbywają się w Krakowie oraz Katowicach. To w stolicy śląskiej metropolii, na ubiegłorocznej edycji swoje prace prezentował również Arek. Tam też usłyszał wiele pozytywnych komentarzy, które zmotywowały do szlifowania swojego talentu. –Ludzie fajnie reagowali, podobało im się. Następnie moje prace trafiły na wystawę zorganizowaną w Warszawie –wspomina. Na co dzień jego rysunki podziwiać można na Fan Page’u, który prowadzi już ponad dwa lata. Jak sam przyznaje do jego założenia namawiało go kilka osób. – Każdy, komu pokazywałem swoje prace mówił, że powinienem coś z tym zrobić, żeby mogli je zobaczyć nie tylko moi znajomi – mówi. Skąd w końcu samo zainteresowanie tatuażem artystycznym? Wbrew pozorom Arek nie jest wytatuowany od stóp do głów, posiada zaledwie prosty napis- motto który sam wykonał. Jak przyznaje lubi jednak ludzi, którzy manifestują siebie. Qc Drwas robi to raczej to dyskretnie, przez własne rysunki, choć z całą siłą pasji jaką w sobie kryje. –Rysuje to co widzę, ale to nie jest moje ostatnie słowo- mówi. Wyjechał, aby móc się rozwijać w profesjonalnym studio tatuatorskim i dopisać kolejne zdanie w historii jego artystycznego rozwoju, która rozpoczęła się kilka lat temu, w jednej z olkuskich szkół podstawowych.

Fan Page Qc Draws: https://www.facebook.com/pages/Qc-Draws/256814841115582?fref=ts

qc-draws4

qc-draws2

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jimi Thing
Jimi Thing
9 lat temu

Świetne 🙂