tour de pologne olkusz 2016 42

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Srebrne Miasto przygotowuje się do przywitania najlepszych kolarzy. 1 sierpnia podczas IV etapu wyścigu Tour de Pologne zmierzą się oni na trasie z Zawiercia do Zabrza. W Olkuszu będą parę minut przed godziną 14:00, jednak kibice zaproszeni są do wspólnej zabawy już od godziny 11:00. W tym roku w Srebrnym Grodzie odbędą się dwie premie specjalne: górska zlokalizowana na podjeździe na ulicy 29 Listopada oraz lotna odbywająca się na płycie rynku.

 

– Cieszę się, że ten światowej rangi wyścig kolejny raz zawita do Srebrnego Miasta. Tegoroczna edycja jest dla nas wyjątkowa, gdyż w Olkuszu zlokalizowane zostały dwie premie. To świetna okazja dla Olkusza na pokazanie walorów miasta. Jestem przekonany, że wydarzenie spotka się z miłym przyjęciem przez mieszkańców oraz gości. Serdecznie zapraszam do wspólnego kibicowania – mówi burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

plakat tour de pologne2017

Imprezy towarzyszące na olkuskim rynku zaplanowane są już od godziny 11:00. W planie są m.in. liczne gry i zabawy dla najmłodszych, Kapslowy Wyścig Pokoju, występy wokalistów na scenie, Parada Dogonić Peleton oraz konkursy organizowane przy stoisku promocyjnym Gminy Olkusz. Ponadto Olkusz powalczy o tytuł Najpiękniejszego miasta Tour de Pologne. Oceniane będą stroje kibiców oraz dekoracje na trasie wyścigu.

tdp podpisanie umowy 29

– Olkusz jest wspaniałym miejscem dla wyścigu Tour de Pologne. Już przy samym wjeździe do miasta wyraźnie widać, że jest ono bardzo czyste i uporządkowane. Wszystkie szczegóły organizacyjne są tu zawsze dopięte na ostatni guzik. Najważniejsze jednak, że w Olkuszu nigdy nie zawiedli kibice, licznie i aktywnie dopingujący zawodników – tak Srebrne Miasto komplementował w dniu podpisania umowy partnerskiej Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

ulotka tour the pologne2017

Premia lotna zlokalizowana jest na 22,9 km. trasy IV etapu Tour de Pologne. Około godziny 13:40 planowany jest przyjazd kolumny reklamowej. Sami kolarze na rynku zjawią się kilka minut przed 14:00. Do Olkusza wjadą od strony Klucz – ulicą 20 Straconych, następnie przetną DK 94 wjeżdżając w ulicę Mickiewicza, następnie pojadą ulicą Szpitalną, Basztową, okrążą Rynek (premia lotna), wyjadą ulicą Żuradzką w Szpitalną, dalej wiaduktem w stronę Chrzanowa. Na wysokości skrzyżowania z ul. Kamyk zlokalizowana będzie premia górska.

ulotka tour the pologne2017 b

Przypominamy, że w dniu wyścigu oraz dzień przed nim należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu na trasie przejazdu kolarzy. Od godz. 18:00 31 lipca do godz. 18:00 1 sierpnia będzie obowiązywał zakaz ruchu w rynku i uliczkach dochodzących do rynku. Natomiast w trakcie wyścigu niemożliwy będzie przejazd ulicami Górniczą, 20 Straconych, Mickiewicza, Szpitalną oraz 29 Listopada w kierunku Chrzanowa.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nius
Nius
6 lat temu

[quote name=”Pedał”]W „Skarbie kibica” na Tour de Pologne o Olkuszu nie ma ani słowa, natomiast góra pochwał o Zawierciu.
Jedynym wyjściem na zaistnienie Olkusza jest zorganizowanie kraksy na rynku, jeszcze jest czas na posypanie drogi żwirem. :cry:[/quote]
Spokojnie, robili nawierzchnię na Chrzanowskiej i żwirek do tej pory jest. Wyjazd ze Szpitalnej na wiadukt również jest posypany żwirkiem ;).

Pedał
Pedał
6 lat temu

W „Skarbie kibica” na Tour de Pologne o Olkuszu nie ma ani słowa, natomiast góra pochwał o Zawierciu.
Jedynym wyjściem na zaistnienie Olkusza jest zorganizowanie kraksy na rynku, jeszcze jest czas na posypanie drogi żwirem. 😥

Waldemar
Waldemar
6 lat temu

[quote name=”WP”][quote name=”pavv”]Zapłacili za imprezę (z naszych podatków) to i mają imprezę… która na kilka godzin zablokuje ruch samochodowy, a nawet ruch pieszych.[/quote]
Pewnie jesteś z PISu bo wszystko krytykujesz chciałbyś żeby w Olkuszu nic się nie działo jesteś malkontentem.[/quote]

Co prawa to prawda za przejazd kolarzy trzeba zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych a nawet w TV nie pokażą. Lepiej to spożytkować na 4 ligę piłkarzy i piłkarki ręczne.

WP
WP
6 lat temu

[quote name=”pavv”]Zapłacili za imprezę (z naszych podatków) to i mają imprezę… która na kilka godzin zablokuje ruch samochodowy, a nawet ruch pieszych.[/quote]
Pewnie jesteś z PISu bo wszystko krytykujesz chciałbyś żeby w Olkuszu nic się nie działo jesteś malkontentem.

pavv
pavv
6 lat temu

Zapłacili za imprezę (z naszych podatków) to i mają imprezę… która na kilka godzin zablokuje ruch samochodowy, a nawet ruch pieszych.