karaoke7-tv

karaoke913 września 2012 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się V Małopolski Konkurs Karaoke Środowiskowych Domów Samopomocy. Udział w nim wzięło 62 uczestników z 29 ośrodków wsparcia. Przybyłych powitała dyrektor ŚDS w Olkuszu – Anna Kwaśniewska. Tradycyjnie przemówił też biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak. Po nim głos zabrał starosta olkuski Jerzy Kwaśniewski.

Jako pierwsza na scenie wystąpiła Małgorzata Girer (laureatka zeszłorocznego konkursu) śpiewając utwór z repertuaru Natalii Kukulskiej „Im więcej Ciebie tym mniej”. Po niej, przez wiele godzin, występowała rzesza chcących zaprezentować swój talent wokalny. Udział w konkursie, w oddzielnej kategorii, wzięli także terapeuci, co było bardzo budujące dla ich podopiecznych. Publiczność doskonale się bawiła, nawet gdy skończyły się występy objęte konkursem. Ochotników do dalszych pozakonkursowych już śpiewów nie brakowało.Uczestnicy konkursu w pełni angażowali się w swoje prezentacje na scenie. Niektórzy z nich przygotowali specjalne kostiumy dopasowane do śpiewanych utworów. Ich pracę i talent wokalny oceniało jury w składzie: Grzegorz Turski, Barbara Litarska, Barbara Orkisz, Michał Mączka, Agnieszka Tabor i Małgorzata Wadas. Laureatem został Janusz Lesisz z ŚDS w Krakowie za wykonanie piosenki „Czerwony jak cegła” z repertuaru zespołu Dżem. Drugie miejsce zajął Marcin Człowiek z ŚDS w Kętach za „Mniej niż zero”, a trzecie Tomasz Krawc z ŚDS z Olkusza. Wyróżnienie otrzymali: Zofia Szybińska (ŚDŚ z Brzezi), Roman Janrot (ŚDS z Oświęcimia) i Barbara Grabowska (ŚDS z Zegartowic). W konkurencji dla terapeutów zwyciężyła Edyta Wasik z ŚDS z Chełmka.

Tego typu konkursy mają na celu aktywizację osób z problemami psychicznymi. Uczą odwagi, samodzielności i pokonywania tremy. Pośredniczą w niwelowaniu dyskryminujących postaw. Są terapią, rehabilitacją i świetną zabawą. Pomagają radzić sobie z trudami codziennego życia.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. W przerwie, dla nich i publiczności, zorganizowano ciepły posiłek i przekąski. Impreza udała się dzięki staraniom uczestników i świetnej organizacji. Podziękowania należą się pracownikom ŚDS, a także olkuskiego MOK-u.

W tym roku powiat olkuski został nagrodzony za działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Najpierw uzyskał tytuł „Małopolskiego Samorządu Równych Szans”, a następnie został laureatem w Ogólnopolskim Konkursie „Samorząd Równych Szans 2012″ za projekt realizowany w latach 2005 -2011 pt. „Budowanie lokalnej, kompleksowej sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnych intelektualnie”. Inicjatorem i realizatorem jego komponentów był Środowiskowy Dom Samopomocy w Olkuszu. W strategię projektu wpisane były m.in. coroczne konkursy karaoke.

                                       karaoke7

                                       karaoke2.jpg

                                       karaoke3

                                       karaoke4

                                       karaoke5

                                       karaoke6

                                       karaoke8

                                       karaoke10

                                       karaoke12

                                       karaoke13

                                       karaoke14

                                       karaoke11

Relacja filmowa:

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
DJ Reds
DJ Reds
8 lat temu

Ooo! jestem tutaj na fotach … Fajnie było 🙂 Największy talent z Nich i tak ma Margeritessa

basia przeperska
basia przeperska
8 lat temu

😛 zdjecia

basia przeperska
basia przeperska
9 lat temu

🙄 basia wiedziały zdjecia srodowiskowy dom samopomocy
brzezie