variate9

Sala po brzegi wypełniona publicznością, ponad dwie godziny zabawy i śmiechu, a na zakończenie długie brawa i bisy – tak w największym skrócie opisać można występ Kabaretu Pod Wyrwigroszem w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu. W ubiegłą sobotę 10 stycznia krakowscy artyści zaprezentowali w naszym mieście swój jubileuszowy program pt. „Variaté, czyli czego nie zobaczysz w radio i nie usłyszysz w telewizji”.

Z punktu widzenia czworga gości z Krakowa występ ten określić też można, jako przedsięwzięcie wysokiego ryzyka. Łukasz Rybarski opowiedział olkuszanom o radzie udzielonej mu kiedyś przez jednego ze znanych satyryków, wedle którego najbezpieczniej przedstawiać repertuar znany już publiczności z telewizji. Dyrektor i reżyser Kabaretu Pod Wyrwigroszem wspomniał również o ciszy, jaka nastąpiła po premierowym wykonaniu pewnej piosenki w którymś z dolnośląskich miast. Mimo to artyści znów podjęli ryzyko, a program sobotniego spektaklu w Olkuszu mógł zaskoczyć nowościami nawet ich wiernych fanów.

variate6

Niepokazywane dotąd w telewizji sceny i monologi, jak również nowa wersja piosenki pt. „Donald Marzy”, opartej na czeskim przeboju „Jožin z bažin”, okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Olkuszanie co rusz dawali temu dowody salwami śmiechu, wielekroć bili brawo w trakcie skeczu, klaskali w rytm melodii i długimi owacjami nagradzali artystów po występie. A że sala widowiskowa MDK dosłownie pękała w szwach, toteż wrażenia odniesione przez członków Kabaretu Pod Wyrwigroszem nie mogły być rozczarowujące.

Łukasz Rybarski w imieniu własnym i pozostałej trójki swych współpracowników dawał temu wyraz podczas kolejnych pożegnań. Krakowianom z olkuską publicznością niełatwo było się rozstać, bisowali kilkakrotnie. Po ostatnim wyjściu na scenę zaprosili wszystkich chętnych do spotkania w kuluarach. Najlepszym dowodem na poparcie tezy, że tego wieczoru i publiczność i artyści bawili się znakomicie jest fakt wydłużenia czasu występu o… blisko 40 minut. Choć pora była już późna, wśród opuszczających Miejski Dom Kultury nie sposób było dostrzec pośpiechu.

Więcej informacji o Kabarecie Pod Wyrwigroszem znaleźć można na stronie internetowej www.kabaret.pl oraz na www.facebook.com/kabaretpl .

MOK Olkusz

variate8

variate7

variate5

variate4

variate3

variate2

variate1

variate

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze