ochronka_betlejem_3

Przez dwa dni podopieczni Ochronki Betlejem prowadzonej przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Wolbromia zwiedzali Niepokalanów i Warszawę. W ten sposób podsumowano realizację projektu „Jestem Polakiem – znam historię swojego kraju”.

Przez cały rok szkolny w ramach projektu dzieci poznawały historię. Aby nauka była atrakcyjnym zajęciem, opiekunki z ochronki przygotowałyochronka_betlejem_1 wspólne czytanie książek, dyskusje o dawnych dziejach oraz poznawanie interesujących miejsc. Dzieci miały okazję obejrzeć w wolbromskim Domu Kultury „Bitwę Warszawską 1920”, zwiedzić klasztor w Imbramowicach czy wziąć udział w patriotycznym konkursie recytatorskim.

Zakończeniem projektu była wycieczka do Niepokalanowa i Warszawy. W pierwszym z tych miejsc dzieci zwiedziły muzeum i Panoramę Tysiąclecia, obejrzały też przedstawienie o Tysiącleciu Chrztu Polski w 1966 roku. W stolicy podopieczni ochronki zobaczyli m. in. Pałac Kultury i Sztuki, Pomnik Powstańców, Starówkę, Barbakan, katedrę św. Jana i kolumnę Zygmunta. Ciekawą lekcją historii były filmy i dokumenty, jakie wycieczkowicze obejrzeli w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ostatnim punktem dwudniowego wyjazdu było zwiedzanie sanktuarium w Skarżysku – Kamiennej. Wycieczka była finansowana z grantu pozyskanego z Fundacji Bank Dziecięcych Uśmiechów BZ WBK.

Fot. Ochronka Betlejem

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze