Śniadanie wielkanocneŚwięta Wielkanocne to czas rodzinnych spotkań. Jednak nie wszyscy spędzą je w gronie najbliższych. Ośrodek Pomocy Społecznej w Olkuszu zaprosił swoich podopiecznych na wielkanocne śniadanie. Na stole pojawiły się świąteczne przysmaki, a przybyli złożyli sobie wielkanocne życzenia. W takim gronie nikt nie czuł się samotny. Ciepłym słowem i modlitwą wsparł przybyłych ksiądz proboszcz Stefan Rogula. – Święta to czas bardzo radosny. Warto zapomnieć o wszystkich troskach i zmartwieniach – przekonywał ksiądz prałat. Obecny na spotkaniu zastępca burmistrza Włodzimierz Łysoń złożył wszystkim świąteczne życzenia. Wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 pod opieką Agaty Skibińskiej zadbali o artystyczną oprawę spotkania. Utwory muzyczne przy akompaniamencie gitary wprowadziły uczestników w radosny czas oczekiwania na Wielkanoc.

– Zawsze lubiłam święta, ale odkąd jestem sama, nie jest już tak samo. Na pewno pójdę z koszyczkiem do kościoła, ale reszta świąt będzie dla mnie trudna – opowiada pani Teresa. – To spotkanie jest dla mnie bardzo ważne, bo przyszli tutaj ludzie w podobnej sytuacji życiowej. Możemy porozmawiać i wzajemnie się wesprzeć – dodaje kobieta. Pracownicy olkuskiego OPS w tym okresie szczególnie dbają o swoich podopiecznych. – Świąteczne porządki, zakupy, dobre świąteczne ciasto i zwykła ludzka rozmowa. Chcemy, żeby oni też mieli wyjątkowe święta – podkreśla Agnieszka Barczyk z Ośrodka Pomocy Społecznej. 

To spotkanie dla wielu z nich będzie być może najbardziej świątecznym akcentem. Przybyła na spotkanie pani Magdalena zawsze uczestniczy w świątecznych spotkaniach, bo lubi ludzi i każda okazja do spotkań z nimi jest dobra. – Na święta nie szykuję nic specjalnego. To spotkanie jest dla mnie jak święta. Życzliwi ludzie i pyszne jedzenie – przekonuje. Nie wszystkie samotne osoby mogą liczyć na odwiedziny bliskich. Dlatego może warto pomyśleć w okresie świątecznym o samotnych sąsiadach i zaprosić ich na wielkanocny poczęstunek.

O wielkanocny stół dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej zadbali: piekarnia Janusza Piasnego, piekarnia „Złoty Róg”, PSS Społem w Olkuszu oraz sklep spożywczy „Leviatan” z ul. Mickiewicza.

{joomplu:6032}{joomplu:6024}{joomplu:6013}{joomplu:5994}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o