1

Słoneczna pogoda, artystyczne występy najmłodszych, zabawa taneczna – tak sobotnie popołudnie i wieczór spędzili mieszkańcy Zedermana i zaproszeni goście. Festyn Rodzinny „Powitanie lata” zorganizowała Rada Sołecka oraz Ochotnicza Straż Pożarna Zedermanie. Patronat nad imprezą sprawował „Przegląd Olkuski”.

Letni festyn wpisał się już na stałe w kalendarz imprez sołectwa. – Od kilku lat, na początku czerwca odbywa się u nas festyn rodzinny, na który przybywają całe rodziny, znajomi z okolicznych miejscowości, a także wielu zacnych gości. Życzę wszystkim dobrej zabawy – przywitała gości sołtys Sabina Gęgotek.

2

Na początek publiczności zaprezentowały się dzieci i młodzież z Klubu Sportowego „Flika” w Olkuszu, przygotowane przez Marię Beszterdo. Gorące oklaski otrzymały również przedszkolaki z Zedermana.

3

Podczas festynu zadebiutował zespół folklorystyczny „Małe Zedermianki”. Reaktywacja grupy była możliwa dzięki wygranej w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego. Projekt autorstwa Stowarzyszenia Zederman koordynuje Małgorzata Postołek.

5

Jak na rodzinny festyn przystało, nie zabrakło wielu konkursów i zabaw dla dzieci i rodziców, przygotowanych przez Małgorzatę Chwast. Najmłodsi mogli również sprawdzić swoją wiedzę o Zedermanie, a specjalny konkurs strażacki przygotowano dla prezesa miejscowej OSP Mieczysława Mosurka. Na najmłodszych czekał szereg atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, wodne kule, eurobungee oraz malowanie twarzy.

6

Podczas imprezy mieszkańcy otrzymali od olkuskiego wicestarosty Bogumiła Sobczyka i radnego powiatowego Józefa Stacha pakiety ziół w ramach akcji „Zioła w każdej zagrodzie”.
Zwieńczeniem „Powitania lata” była zabawa taneczna z zespołem „Lider”.

4

Organizatorzy dziękują sponsorom i współorganizatorom: PSS Społem w Olkuszu, PWiK Sp. z o. o. w Olkuszu, uczniom z ZS nr 4 w Olkuszu i ich opiekunce Monice Pastwie, Ewie Kiełtyce (Piekarnia EMK), firmie Boltech Sp. z o. o., Pawłowi Zawadzie – właścicielowi Firmy Handlowo – Usługowej „M&F”, Marcie i Kamilowi Kocjanom, wicestaroście olkuskiemu Bogumiłowi Sobczykowi, radnemu Rady Powiatu Józefowi Stachowi, Agencji Ubezpieczeniowej Marta Baranik, firmie GIGA, właścicielom firmy Sarpol z Zedermana, Arturowi Chwastowi, Przemysławowi Kordaszewskiemu, Agacie Bobyli, radnemu Rady Miejskiej w Olkuszu Łukaszowi Kmicie, paniom z KGW, Klubowi Sportowemu „Flika”, Barbarze Kordaszewskiej i Paulinie Stach za przygotowanie zespołu „Małe Zedermianki”, dzieciom z Przedszkola w Zedermanie i ich opiekunkom: Danucie Byczek, Jolancie Włosek, Milenie Gajewczyk oraz Annie Gajewskiej.

{joomplu:86827}{joomplu:86802}{joomplu:86783}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze