lukasz kmita 600

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość
Szanowny Panie Romanie Piaśniku, Burmistrzu Olkusza!
Minął ponad tydzień odkąd w magistracie, na Pana ręce złożyłem w formie pisemnej zaproszenie do publicznej debaty. Po raz kolejny zlekceważył Pan nie tylko mnie, ale i tysiące Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz, którzy oczekiwali publicznej rozmowy o przyszłości naszej „małej Ojczyzny”. Nie chcę jednak pozbawić Mieszkańców wiedzy o najważniejszych problemach Gminy, dlatego publikuję 8 pytań, na które opinia publiczna powinna poznać odpowiedź.
Łukasz Kmita

  1. Dlaczego nie zrealizował Pan swojej kluczowej obietnicy dotyczącej szczegółowego wyjaśnienia co stało się z płytami z olkuskiego rynku w czasie rewitalizacji Starówki?
  2. Jaki był powód rozpoczęcia remontu budynku Urzędu Miasta oraz Starego Starostwa od frontowej elewacji?
    Czy chodziło, aby pokazać się „przed wyborami”?
  3. Jakim sposobem budowa toalet publicznych kosztowała gminę gigantyczną kwotę pół miliona złotych – znacznie więcej niż wartość Pana domu zadeklarowana w oświadczeniu majątkowym?
  4. Czy planuje Pan likwidację kursów autobusów komunikacji miejskiej do sołectw oraz po Olkuszu w związku z zaplanowanymi przez ZKG,,KM” znacznie większymi kwotami dotacji na rok 2019 (wzrost o niespełna 2 mln zł)? A może będzie Pan wolał sięgnąć do kieszeni Mieszkańców i będzie optował za podwyżką cen biletów komunikacji miejskiej?
  5. Dlaczego gmina Olkusz jest nieskuteczna jeśli chodzi o wnioskowanie o środki zewnętrzne m.in. z programu przebudowy dróg lokalnych?
  6. Czy jeśli zostanie Pan Burmistrzem na kolejną kadencję to planuje dalszą likwidację szkół w Zawadzie, Kosmolowie, Sienicznie i na Pomorzanach – pierwsze próby podejmował Pan już w tej kadencji?
  7. Środki w jakiej wysokości z budżetu nas wszystkich przeznaczył Pan na tzw. artykuły sponsorowane, które promowały Pana, a nie Miasto i Gminę Olkusz?
  8. Dlaczego nie przeprowadził Pan poważnego audytu w „wodociągach”, aby realnie obniżyć ceny wody i ścieków, które w naszym mieście i tak są bardzo wysokie?

Odpowiedzi na powyższe pytanie niestety z Pańskich ust nie padną. Wyręczę więc Pana i choć częściowo na nie odpowiem. Niestety po raz kolejny okazuje się, że w kampanii wyborczej mówił Pan coś innego, a w praktyce nie podjął Pan skutecznych działań, aby pomóc Mieszkańcom. Wiele Pana obietnic sprzed 4 lat po raz kolejny wpisał Pan w swój program. Czy to jest uczciwe?

Pisząc o oddłużaniu miasta (to pozytywne) nie wspomina Pan ani jednym słowem o wielkiej wyprzedaży majątku gminy. Tymczasem kwota sprzedanego mienia w tej kadencji już dawno przekroczyła 10 mln zł. Tak jak wspomniał dwa tygodnie temu jeden z radnych, w tym roku zaplanował Pan w budżecie Olkusza kwotę kredytu w wysokości 7 mln zł. Czy jest Pan zatem wiarygodny?

Osobną kwestią jest remont części magistratu oraz budynku starego starostwa – problem z pokryciem dachowym oraz remont elewacji od strony rynku. Panie Burmistrzu, trudno określić Pana mianem „dobrego gospodarza” gdyż zajął się Pan wyłącznie wizualnym aspektem prac. Po rozmowie z ekspertami z branży budowlanej wiem, że wyłączona z użytkowania część budynku magistratu powinna zostać poddana natychmiastowemu remontowi. Inaczej pieniądze przeznaczone na elewacje zostaną wyrzucone w błoto. Tak samo jest ze starym starostwem. Większość inwestycji w Polsce polega na wyremontowaniu wnętrza obiektu, a dopiero później zrobieniu okazałej elewacji. W Olkuszu jest zupełnie inaczej. Pomijam fakt, że generalny remont w magistracie przeszedł jedynie Pana gabinet, a urzędnicy zostali ściśnięci po małych pokojach – dyskomfort odczuwają nie tylko pracownicy, ale i Mieszkańcy, którzy przychodzą w urzędowych sprawach.

Cenną inicjatywą jest budowa toalet publicznych. Tu jednak znów rozmach przedsięwzięcia przekroczył umiar. Wydatkowanie pół miliona złotych na tę inwestycję jest szokujące dla każdego, z kim o tym rozmawiam. Pomijam fakt, że swoją willę wycenił Pan na kwotę 304 tys. zł. a toalety kosztowały prawie 200 tys. więcej.

Do tej pory nie dowiedzieliśmy się czy będzie Pan za likwidacją części szkół. Ja ze swojej strony mogę zagwarantować jedno: żadna placówka edukacyjna w sołectwach oraz na terenie Miasta nie będzie zlikwidowana. Co więcej – będziemy rozbudowywać przedszkola i budować samorządowe żłobki, których dziś brakuje. Nie ograniczę także komunikacji miejskiej, a nawet będę promował transport publiczny.

Panie Burmistrzu, jednak jedną z najważniejszych rzeczy, które doskwierają wszystkim Mieszkańcom jest bardzo wysoka cena za dostawę wody i odbiór ścieków. Już za Pana kadencji zmieniono sposób zaopatrzenia w wodę – nie mamy już wody z kopalni, ale wodę ze studni głębinowych. Miało być zdecydowanie taniej! Mieszkańcy nie odczuli tego wymiernie w swoich portfelach. Chcę jasno podkreślić, że pogłębiona analiza dotycząca kosztów funkcjonowania będzie jednym z moich priorytetów. Mam już gotowy plan działania – nie stracą na tym pracownicy, a na pewno zyskają Mieszkańcy.

Na koniec pragnę także zaznaczyć, że oszczędności zacznę od siebie. Jeśli zostanę wybrany burmistrzem znacznie ograniczę ilość artykułów promocyjnych. Nie będą one już nachalnie promować włodarza miasta, ale będą prezentować i informować o ciekawych projektach i działalności naszych szkół, organizacji i stowarzyszeń, które świetnie funkcjonują na terenie naszej gminy. Burmistrz ma służyć Mieszkańcom, a nie promować się za pieniądze Mieszkańców.

52
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
52 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
14 Autorzy komentarzy
Zenekaluzjasłowa bez sensudo słowa otuchysłowa otuchy Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kuba
Kuba

Łukaszu, powiedzmy, że prawie przeszedłem na Twoją stronę. Do podjęcia ostatecznej decyzji brakuje mi tylko informacji – co obiecałeś p.Caderowi za otwarcie drogi przez emalię. P. Piaśnik sugeruje, że to jakieś niebotyczne kwoty są.

obatel2sortu
obatel2sortu

Nie zaczniesz „od siebie” bo nie będziesz burmistrzem 😀 pisowski karierowiczu!Olkusz potrzebuje gospodarza a nie ministranta sterowanego z ul. nowogrodzkiej w Warszawie!Zdjęcia z kłamcami i dwulicowcami raczej ci nie pomogą 😮 😛

DK
DK

Wiele pytań do Burmistrza o niezrealizowane obietnice. Dziwne, że nie zna na nie odpowiedzi człowiek stojący na czele ugrupowania, które 4 lata temu zdobyło większość w Radzie Miasta. A może zna, a to tylko gra przedwyborcza? Czy fakt ten świadczy o tym, że Pan Kmita jest skuteczny w swoich działaniach? Nie znam nikogo komu udało by się zrealizować w 100% swoje obietnice wyborcze. Dotyczy to szczególnie PiS. Ja jestem niezadowolona. Pracuję, płacę podatki. PiS obiecał mi 500 zł na każde dziecko i słowa nie dotrzymał. Mam jedno, więc jestem gorszym sortem. To samo mogą powiedzieć rodziny mające kilkoro dzieci na… Czytaj więcej »

obatel2sortu
obatel2sortu

Zacznij zbierać te banery bo już się niedobrze robi patrząc na twoją wszechobecną buźkę 😡 Zaraz wyskoczysz mi z lodówki 😆 Daj je do schroniska dla piesków żeby wyścielić kojce 😆 to będzie chociaż jeden pożytek- za 5 lat może dasz wreszcie spokój?

DK
DK

cd. poprzedniego komentarza
Wiecie jaka to kwota dla budżetu w skali roku? Wiem, że to nie wybory sejmowe, tylko samorządowe, ale program Pana Kmity to kopia programu rządowego. Jeżeli „dotrzymają” słowa w taki sposób jak przez te 3 lata dotrzymywał PiS, to Olkusza raczej nie czeka „świetlana przyszłość” pod zarządem Pana Kmity. Natomiast należy się zastanowić co będzie z podatkami. Patrząc na postępowanie w tym względzie ekipy rządzącej nie należy się spodziewać obniżki.

Kuba
Kuba

Wszyscy kandydaci mają obowiązek pozbierać swoje banery i ulotki. A co do wyskakiwania z lodówki to p.Piaśnik jest ‚miszczem’ w tej dziedzinie – przedszkolaki – o pan burmistrz, kombatanci – o pan burmistrz, nowa kaplica – o tu też jest 😛
Czasem się tylko pojawi na własnym podwórku z miotłą ale rusza nią tylko wtedy jak ma pewność, że ktoś go widzi.

Kłamczuszek
Kłamczuszek

Żenuła Panie Kmita to co wypisujesz, ale jesteś już radnym Rady Gminy i niezależnie od tego kto wygra, dla dobra Olkuszan pościąga Pan góry pieniędzy z różnych programów rządowych, zgodnie z Twoimi obietnicami. A my jako wyborcy w nadchodzącej kadencji będziemy Ci dopingować, bo chodzi o nasze wspólne miasto i niedługo się okaże czy i jakie masz yaya 8)

ekler
ekler

Kandydat jednocześnie zadaje pytania i sam sobie odpowiada. Psychiatra zdiagnozowałby jeden z objawów schizofrenii. Może po wyborach znajdzie Pan czas na wizytę u specjalisty?

leser
leser

[quote name=”DK”]cd. poprzedniego komentarzaWiecie jaka to kwota dla budżetu w skali roku? Wiem, że to nie wybory sejmowe, tylko samorządowe, ale program Pana Kmity to kopia programu rządowego. Jeżeli „dotrzymają” słowa w taki sposób jak przez te 3 lata dotrzymywał PiS, to Olkusza raczej nie czeka „świetlana przyszłość” pod zarządem Pana Kmity. Natomiast należy się zastanowić co będzie z podatkami. Patrząc na postępowanie w tym względzie ekipy rządzącej nie należy się spodziewać obniżki.[/quote][i]Czyżby PiS coś ci ukradł przez te 3 lata? Bo ja myślałem, że to PO ukradło nam z OFE 150 mld + 19 mld które zniknęły w trakcie… Czytaj więcej »

DK
DK

do leser:Tak, ukradł mi mój głos 4 i 3 lata temu. Kradnie mi przez cały czas przeznaczając moje podatki na tych którym się nie chce pracować. Okradło mnie, bo obiecało powrót do poprzedniego systemu emerytalnego i tego nie zrobiło, obniżyło wiek ale sposób liczenia emerytury pozostał nie zmieniony. Okrada nas przeznaczając kolosalne kwoty na finansowanie naszego krajana w Toruniu. Kuriozum jest przeznaczanie setek milionów zł z funduszy dla ofiar przestępstw na działalność tego „świętego” ojca. Okrada nas z wolności i prawa wyboru. Nawet w wyborach samorządowych zmieniło ordynację wyborczą z jednomandatowych okręgów wyborczych na wybory proporcjonalne aby zwiększyć ilość swoich… Czytaj więcej »

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Z tych 8 pytań wnioski nasuwają się jednoznaczne: nic Pan nie wiem co się dzieje w Olkuszu i w Gminie Olkusz? Odpowiedzi na pytanie były publikowane na łamach lokalnej prasy, ale Pan pewnie czyta tylko krakowska prasę. No, ale skoro Pan zadaje pytania i sam na nie odpowiada to albo Pan ma „ziaziu” z pewną częścią ciała albo Pana cel to wprowadzenie zamętu na dwa dni przed wyborami. Dlaczego nie skierował Pan tych pytań do Rady Miasta w czasie jej kadencji, gdzie zasiadali Pana partyjni koledzy „mąciciele” np. „mąciciel Mrówka” ? Przecież Rada Miasta sprawuje funkcję stanowiącą (decyzyjną) i kontrolną… Czytaj więcej »

DK
DK

cd. poprzedniego komentarza
Jeżeli chodzi o VAT, zapominasz że PiS realizuje plan PO w zapobieganiu wyłudzeniom w VAT. Gdybyś śledził te działania to wiedziałbyś o tym. Ponadto dane które podaje PiS to tylko szacunki. Wyłudzenia VAT były, są i będą. Sama konstrukcja tego podatku na to pozwala.
Ja cię nie obrażam, więc nie wiem dlaczego ty insynuujesz, że ja mam coś z głową. Takie zachowanie niestety charakteryzuje część popleczników PiS.

zdzich77
zdzich77

Do DK. Umiejący myśleć wyborcy zagłosują na Piaśnika. Nie próbuj przekonywać zwolenników Kmity, bo tylko nerwy sobie zszargasz a nic nie zdziałasz. PiS nie ma wyborców, tylko wyznawców, którzy wspierani przez „czarną mafię” pójdą 4 listopada oddać głos na pomazańca Prezesa.

Marq
Marq

Tak sobie czytam te wszystkie komentarze z rodziny Pana Piaśnika i kolegów (zapewne za chwile zostanę zminusowany z – 50), to jednak chociaż sam PIS jest dla mnie obrzydliwy z racji rozdawnictwa pieniędzy to jednak Luki ma mój głos. Z prostej przyczyny. Olkusz przez ostatnią kadencje wiekowego Romana stanął w miejscu, nic poza marketingowymi elewacjami nie zrobiono. Wierzę że młodziak ambitny z poparciem kasy rządowej ( a pisiory napewno sypną aby przedłużyć o następna kadencję) zrobi coś dla miasta. Liczę głównie na to co obiecałeś Łukaszku– na bezkolizyjne skrzyżowanie to k. Mc Donald. Bo Romanowi przez cała kadencję nie udało… Czytaj więcej »

WojtekS
WojtekS

Łukasz Kmita nie zostanie burmistrzem bo wzbudza w ludziach wiele negatywnych emocji. Wcale się nie dziwię, że burmistrz nie stanął z nim do debaty. Jesli zadawane pytania bylyby tak tendencyjne jak te, to debata bylaby pyskówką a nie rozmową. W kółko jedno i to samo. Wiem od znajomej z urzedu, ze kilka dni temu pan Łukasz Kmita stanal w drzwiach o 15:00 i rozdawał pracownikom urzędu listy, a w nich obiecanki cacanki. Zostało to odebrane jako wyjątkowo bezczelne zachowanie. Pan Łukasz Kmita nawet się nie zastanowił,że kogoś moze takim zachowaniem wprowadzic w zakłopotanie. W urzedzie poparcia tez Pan Kmita nie… Czytaj więcej »

Wichura
Wichura

Panie Kmito.Przykro mi patrzeć jak w ostatnich godzinach kampanii tak się pan miotasz. Rzucił pan w swoim mniemaniu wszystko, co najgorsze na obecnego burmistrza. A zagrywka z podawaniem wieku na koniec przyszłej kadencji (informacja dopisana drobnym druczkiem) jest już wyjątkowo bezczelna. Sposób, w jaki próbujesz pan manipulować nami – wyborcami – świadczy wyłącznie o panu. O tym, ze nie masz pan żadnego szacunku do nas. Że uważasz pan wyborców za idiotów, którzy się złapią na kruczki prawne. Widać, że bierzesz pan nauki u swojego guru, który pana odwiedził – banksterka kłamczuszka Mateuszka. On też jak wciskał ludziom kredyty we frankach,… Czytaj więcej »

JaOlkuszanin
JaOlkuszanin

Szanowny Panie Łukaszu. W przypadku porażki, zawsze może Pan spróbować sił w „Rolnik szuka zony”.
Powodzenia

leser
leser

[quote name=”DK”]Ja cię nie obrażam, więc nie wiem dlaczego ty insynuujesz, że ja mam coś z głową. Takie zachowanie niestety charakteryzuje część popleczników PiS.[/quote]Ja insynuuję a ty nie? Jednak masz coś z główką bo zachowujesz się w każdym komentarzu jak kłamca i furiat a już myślałem, że ci płacą. PiS dla idiotów z .N podnosi VAT z 23% na 23%, już wiem kim jesteś. Gdyby PiS realizował Vatowski plan PO mielibyśmy minus 500 mld w kichę, rząd nie daje „twojemu” rodakowi z Torunia (i powinniśmy się cieszyć, że nie twoim rodakom z niemiec czy rosji) bo nie ma takiej możliwości… Czytaj więcej »

PXT
PXT

[quote name=”JaOlkuszanin”]Szanowny Panie Łukaszu. W przypadku porażki, zawsze może Pan spróbować sił w „Rolnik szuka zony”.Powodzenia[/quote]Nie wiedziałeś, że pan ŁK jest już żonaty? Jak nie wiedziałeś to nie pisz farmazonów.[quote name=”Wichura”]Panie Kmito.Przykro mi patrzeć jak w ostatnich godzinach kampanii tak się pan miotasz. Rzucił pan w swoim mniemaniu wszystko, co najgorsze na obecnego burmistrza. A zagrywka z podawaniem wieku na koniec przyszłej kadencji (informacja dopisana drobnym druczkiem) jest już wyjątkowo bezczelna. ….[/quote]Wichura podaj gdzie jest ten wpis o wieku? Bo chyba mi gdzieś umknęło.Co do miotania, widziałeś kiedy scenkę jak stado ptaków zadziobuje ptaszka walczącego o życie?W świecie polityki dochodzi… Czytaj więcej »

Wichura
Wichura

[quote name=”PXT”]
Wichura podaj gdzie jest ten wpis o wieku? Bo chyba mi gdzieś umknęło.
[/quote]
Wydanie drukowane Przeglądu Olkuskiego. Trzeba naprawdę mieć mieszkańców za idiotów, żeby się do czegoś takiego posunąć.
Choć może Łukasz właśnie na to liczył…
Cóż, mieszkańcy w niedzielę pokażą czy Kmita miał rację zakładając, że mieszkańcy to idioci.

leser
leser

Trafiłem na ten artykuł, przeczytajcie sobie nowocześni [b].N[/b] [b]KOD[/b]-owcy [url]http://kontrowersje.net/bulwersuj_cy_tekst_o_libera_ach_bez_poj_cia_o_ekonomii_i_obywatelach_okradaj_cych_pa_stwo[/url]
i posłuchajcie konferencji prasowej Merkel. Coś „konstytucja” umarła razem z „praworządnością”

Iza
Iza

Nienachalne promowanie kandydata na burmistrza za pieniądze… czyje? Partii? Czyli pochodzące m.in. od Mieszkańców ? 😉 No chyba, że się mylę? I, że Pan Premier oraz inni członkowie rządu promowali kandydata w czasie wolnym od pracy i za własne zarobione pieniądze? 😉

ola
ola

😀 Czy sa już wstepne wyniki II tury w Olkuszu

nowak
nowak

Pierwsze nieoficjalne wyniki:

Łukasz Kmita 54%
Roman Piaśnik 46%

Frekwencja: 46,7 %

miki
miki

Pisory przej…..wybory w dużych miastach. 😀

A
A

[quote name=”nowak”]Pierwsze nieoficjalne wyniki:

Łukasz Kmita 54%
Roman Piaśnik 46%

Frekwencja: 46,7 %[/quote]

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/121205#results_vote_elect_mayor_round_1

prognoza
prognoza

Pan Łukasz walczył dzielnie, ale postkomuniści i ich potomkowie oraz olkuskie układy mogą przeważyć i zadecydować o wyborze pana Romana Piaśnika, co dla Srebrnego Grodu i gminy Olkusz nie będzie najlepsze.

Kłamczuszek
Kłamczuszek

Należą się gratulację obu kandydatą i Panu Kmicie i Panu Piaśnikowi za dojście do II tury. Panu Łukaszowi życzę również zwycięstwa w wyborach do europarlamentu za pół roku 😉 a przegrał wybory na burmistrza Olkusza bo swoją kampanię skierował tylko do wyborców PiSu :-* No chyba, że zrobił to specjalnie… patrz zdanie poprzednie 😆 😆 😆 😆 😆

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Z danych z 16 obwód wyborczych Piaśnik ma przewagę ponad 1500 głosów na Kmitą.

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Z danych z 20 obwód wyborczych Piaśnik ma przewagę ponad 1300 głosów na Kmitą.

Epikur
Epikur

Witam. Wynik z około 50% komisjii – 56-44 dla obecnego burmistrza.
Pozdrawaim

Z pakuski
Z pakuski

Z fb P.Kmity:
„Z całego serca dziękuję! Za wszystko dobro! Za życzliwość! Za wspaniały czas! Wybory 2018 za nami!
Wyniki znane: zdobyłem 8516 głosów i tyle samo razy mówię DZIĘKUJE! Roman Piaśnik uzyskał 11665 głosów.
Gratulacje dla rywala.
PS. A ja od nowej kadencji zaczynam ciężką pracę dla Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz jako radny. Dozobaczenia!”

VanDerGraaf
VanDerGraaf

„Należą się gratulację obu kandydatą”
Kto to jęst „kandydata”? I okazuję się, że są dwię kandydaty. Czy ja możę o czymś nię więm?

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Roman 58% Łukasz 42%

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Pani Łukaszu w związku z zakończonymi wyborami samorządowymi 2018 proszę o posprzątanie wszystkich Pana podobizn na terenie Miasta i Gminy Olkusz w terminie przewidzianym tzw dobrym zwyczajem wyborczym tj. w ciągu 5 dni od ogłoszenia wyników.

cała prawda
cała prawda

Ludzie nie poszli głosować na Piaśnika, tylko przeciwko Kmicie, za jego układanki ze starostą Piasnym, za zdradę elektoratu, który głosował na kandydatów PIS po to, żeby starosta był z PISu po wygranych wyborach do rady powiatu, za zdradę elektoratu odnowy, który nie spodziewał się, że głosując przeciw PIS zagłosuje jednak na PIS ! Bo jak się okazało to jedno!
Ludzie nie dali się zmanipulować bo nie są głupi, a poparcie Piasnego dla Kmity to był dla Kmity pocałunek śmierci. Wiele stracił w moich oczach p. Kmita w tej sytuacji.

Olkuszanin6
Olkuszanin6

Cyt. „…… 8. Obecnie taryfy są weryfikowane i zatwierdzanie wyłącznie przez organ regulacyjny, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, a taryfa określana jest na okres 3 lat. Obecna taryfa obowiązuje od 01.06.2018 r. i ustalona została do 31.05.2021 r. Zatem zapowiadany przez Pana audyt i pogłębiona analiza kosztów funkcjonowania w/w przedsiębiorstwa nie obniży już określonych taryf do połowy 2021 r. ………..”.Obecnie taryfy są weryfikowane i zatwierdzanie wyłącznie przez organ regulacyjny, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, a taryfa określana jest na okres 3 lat. Obecna taryfa obowiązuje od 01.06.2018 r. i ustalona została do 31.05.2021 r. Zatem zapowiadany przez Pana… Czytaj więcej »

obywatel1
obywatel1

Panie Łukaszu jeśli przegrana jest dla Pana zaskoczeniem to musi Pan się jeszcze wiele nauczyć. Ma Pan na to 5 lat. Moim zdaniem osobami, którym zawdzięcza Pan taki wynik są Pan Premier, Pani Szydło oraz inni działacze Pisu. Ludzie chcieli iść na wybory samorządowe a nie państwowe. Także Panowie którzy Pana poparli jak np. starosta lub pan F.. z Kukiz 15 zadziałali na Pana szkodę. Osobiście na nich głosowałem i teraz bardzo żałuję. Ale człowiek mądry po szkodzie… Chce Pan wygrać za 5 lat? Moja rada: szuka Pan pracy która będzie zależeć od Pana kompetencji a nie zaplecza politycznego. Odcina… Czytaj więcej »

pytanie
pytanie

Kiedy w Olkuszu będzie koniec postkomuny? – w najbliższym pięcioleciu zapewne ten proces jeszcze
nie zakończy się.

Iza
Iza

Rozumiem, że teraz ponad podziałami, dla dobra gminy i mieszkańców, będzie p. Kmita ofiarnie i konstruktywnie pracował w RM, wykorzystując układ sił w RM, program pis i swoje warszawskie „plecy” 😉
W ten sposób Olkusz stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą …

olek1
olek1

[quote name=”Olkuszanin6″]Cyt. „…… 8. Obecnie taryfy są weryfikowane i zatwierdzanie wyłącznie przez organ regulacyjny, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, a taryfa określana jest na okres 3 lat. Obecna taryfa obowiązuje od 01.06.2018 r. i ustalona została do 31.05.2021 r. Zatem zapowiadany przez Pana audyt i pogłębiona analiza kosztów funkcjonowania w/w przedsiębiorstwa nie obniży już określonych taryf do połowy 2021 r. ………..”.Obecnie taryfy są weryfikowane i zatwierdzanie wyłącznie przez organ regulacyjny, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, a taryfa określana jest na okres 3 lat. Obecna taryfa obowiązuje od 01.06.2018 r. i ustalona została do 31.05.2021 r. Zatem zapowiadany przez… Czytaj więcej »

władek
władek

[quote name=”Iza”]Rozumiem, że teraz ponad podziałami, dla dobra gminy i mieszkańców, będzie p. Kmita ofiarnie i konstruktywnie pracował w RM, wykorzystując układ sił w RM, program pis i swoje warszawskie „plecy” 😉
W ten sposób Olkusz stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą …[/quote]
Dodatkowo jeszcze da Ci”Iza” Pan Kmita 1/2 swoich poborów co miesią i przyda Ci się kasa na POdpaski,erosy itd.

Olkuszanin6
Olkuszanin6

[quote name=”olek1″][quote name=”Olkuszanin6″]Cyt. „…… 8. Obecnie taryfy są weryfikowane i zatwierdzanie wyłącznie przez organ regulacyjny, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, a taryfa określana jest na okres 3 lat. Taką ciemnotę wciskał Wam Pan Kmita – chyba, że on jest ponad prawem.[/quote]——————————————————————–Pan Kmita miał rację , taryfę można wypowiedzieć, ………………….. …….[/quote]Oczywiście, że miał rację taryfę można zawsze wypowiedzieć skutkiem czego będzie odcięcie dostawy wody i/lub zamknięcia przyłącza kanalizacyjnego. Niestety żyjemy podobno w Państwie prawa i prywatne obietnice Pana Kmity nawet przedwyborcze nie mają żadnego przełożenia na obowiązujące przepisy. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zostało utworzone przez obecną władzę (PIS) i… Czytaj więcej »

PXT
PXT

Daję sobie palec obciąć, że odnośnie wody i śmieci doznamy kolejne przykręcenie śruby poprzedzone niby to jakąś dotacją, co zmieni stawkę i zamiast podwyżki o przykładowo 10 zł spowoduje wspaniałomyślnie o 7,50, którą to obniżkę owej podwyżki spowoduje dotacja za którą będziemy wdzięczni do następnego przykręcenia śruby.
Na zasadzie jak pan majster kasuje klienta:
-Ile płacę?
-A jak dla pana to stówa wystarczy.
-A dla innych?
-Też stówa.

słowa otuchy
słowa otuchy

Łukasz, niech Ci w dalszym działaniu towarzyszą słowa Józefa Piłsudskiego:

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.

do słowa otuchy
do słowa otuchy

[quote name=”słowa otuchy”]Łukasz, niech Ci w dalszym działaniu towarzyszą słowa Józefa Piłsudskiego:

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.[/quote]
Ja bym wolał aby Łukasz POznał inne słowa śp.Marszałka jakie wypowiedział do dowódców i żołnierzy/legionistów PO przegrupowaniu wojsk w Ryczówku przed bitwą pod Krzywopłotami ”BIĆ KUR(.)Y i ZŁODZIEI”.Chodził marszałkowi konkretnie o bolszewików.

słowa bez sensu
słowa bez sensu

[quote name=”do słowa otuchy”][quote name=”słowa otuchy”]Łukasz, niech Ci w dalszym działaniu towarzyszą słowa Józefa Piłsudskiego:

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.[/quote]
Ja bym wolał aby Łukasz POznał inne słowa śp.Marszałka jakie wypowiedział do dowódców i żołnierzy/legionistów PO przegrupowaniu wojsk w Ryczówku przed bitwą pod Krzywopłotami ”BIĆ KUR(.)Y i ZŁODZIEI”.Chodził marszałkowi konkretnie o bolszewików.[/quote]
Ale co to ma do Łukasza, ani k… ani złodziej.

aluzja
aluzja

[quote name=”słowa bez sensu”][quote name=”do słowa otuchy”][quote name=”słowa otuchy”]Łukasz, niech Ci w dalszym działaniu towarzyszą słowa Józefa Piłsudskiego:

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.[/quote]
Ja bym wolał aby Łukasz POznał inne słowa śp.Marszałka jakie wypowiedział do dowódców i żołnierzy/legionistów PO przegrupowaniu wojsk w Ryczówku przed bitwą pod Krzywopłotami ”BIĆ KUR(.)Y i ZŁODZIEI”.Chodził marszałkowi konkretnie o bolszewików.[/quote]
Ale co to ma do Łukasza, ani k… ani złodziej.[/quote]
Chyba, że to jest aluzja, że Łukasz ma takich bić, to popieram.

olek1
olek1

Do Olkuszanin6:Sam Pan pisze że taryfy są tylko „weryfikowane i zatwierdzane przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie” natomiast ustalane są przez Gminę i Wodociągi z wyraźną korzyścią dla tych drugich a nie dla mieszkańców, więc zakładając że nie da się ich wypowiedzieć przed 2021 rokiem to i tak obowiązywały by tylko do 2021 roku….. a tak za 3 lata będą przedłużone z pewnością nie z korzyścią dla mieszkańców bo o nasze interesy nikt nie dba , jak to dzieje się w miejscowościach ościennych , np w: Wolbromiu, aktualny cennik wody i ścieków do porównania:1.- cena wody netto – Wolbrom 4,56… Czytaj więcej »

Zenek
Zenek

Witam Panie Łukaszu
Już czas po sobie posprzątać, te koperty z ulotkami też, bo to są śmieci papierowe, a tak Pan ładnie pisał w programie wyborczym o obniżce opłat za śmieci ludziom, a Pan tym ludziom porozsyłał sporo śmieci przed drugą turą. Zaczynamy od sprzątanie Panie Łukaszu.