DSC06810 1

W Wolbromiu – jak się okazuje – jest bardzo wielu miłośników motocykli. Ich grono nie tylko dzieli się swoją pasją we własnym towarzystwie, ale także chętnie organizuje ciekawe wydarzenia dla innych. 7 grudnia, na początek na wolbromski  rynek, a potem przed siedzibę lokalnego OREW-u zajechała grupa motoMIKOŁAJÓW na swoich przepięknych mechanicznych rumakach. Jakoś tak jest, że czas związany z celebrowaniem Bożego Narodzenia sprzyja jeszcze bardziej niż na co dzień wspieraniu innych. Chętnie włączamy się wtedy w rozmaite akcje charytatywne, podejmujemy dzieła pomocy i chętnie sprawiamy innym radość. Tak właśnie – spontanicznie postanowili zorganizować spotkanie z dziećmi  wolbromscy motocykliści. Spotkali się na parkingu przy zalewie i stamtąd, już zwartą, odpowiednio ubraną na czerwono mikołajkową grupą przejechali  w przyciągającej wzrok paradzie na rynek. Tam oczekiwały już na nich dzieciaki, które nie tylko mogły podziwiać imponujące maszyny, ale także miały wiele radości ze słodyczy rozdawanych przez ich kierowców. Jeszcze więcej emocji było później, kiedy ryczące maszyny zajechały pod siedzibę wolbromskiego OREW-u, obdarowując wychowanków placówki prezentami.

Organizator wydarzenia Tomasz Płaszczyk zapowiada,  że niezwykle udany wypad mikołajkowy będzie powtarzany w kolejnych latach. Dumni ze swego hobby motocykliści będą znów dzielić się z innymi swoją pasją i niespodziankami.

{joomplu:73374}{joomplu:73361}{joomplu:73350}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wujek
wujek
4 lat temu

[quote name=”Szanowna Pani”]Katarzyno z Dłużca ,Słusznie Pani zauważyła że szerokość drogi jest węższa niż była ,My mieszkańcy zauważyliśmy .Niepokoi nas to MIEJSCE NA PRZYZWOITĄ SZEROKOŚĆ .JEST .PRZECIEŻ TAM NIE BĘDZIE CHODNIKÓW A O POBOCZU TO NAWET NIE WSPOMNĘ.,Dzisiaj idzie matka z dzieckiem jadą dwa samochody w prawo i lewo co ma kobieta z dziećmi i wózkiem zrobić NA TAKIEJ SZEROKOŚCI PANIE URZĘDNIKU A GDZIE BEZPIECZEŃSTWO ,CZŁOWIEKA .Jak dojdzie do tragedii to kto za to odpowie.[/quote]
A jest szansa na zrobienie chodnika albo chociaż pobocza?

Szanowna Pani
Szanowna Pani
4 lat temu

Katarzyno z Dłużca ,Słusznie Pani zauważyła że szerokość drogi jest węższa niż była ,My mieszkańcy zauważyliśmy .Niepokoi nas to MIEJSCE NA PRZYZWOITĄ SZEROKOŚĆ .JEST .PRZECIEŻ TAM NIE BĘDZIE CHODNIKÓW A O POBOCZU TO NAWET NIE WSPOMNĘ.,Dzisiaj idzie matka z dzieckiem jadą dwa samochody w prawo i lewo co ma kobieta z dziećmi i wózkiem zrobić NA TAKIEJ SZEROKOŚCI PANIE URZĘDNIKU A GDZIE BEZPIECZEŃSTWO ,CZŁOWIEKA .Jak dojdzie do tragedii to kto za to odpowie.

Tomasz Płaszczyk
Tomasz Płaszczyk
4 lat temu

Bardzo dziękujemy za relacje z imprezy. Na pewno nie zawiedziemy za rok !!! Jesli sie cos zaczęło nalezy to kontynuowac … szczególnie ze widok szczęśliwych dzieci z OREW w Wolbromiu jak i na rynku był dla nas najlepsza nagroda. Spontaniczna akcja i zebranie miłośników jednosladów pod nazwa „MOTOCYKIŚCI WOLBROMSCY” sprawiło że akcja miała powodzenie. Kazdy z motoMIKOŁAJÓW włożył serce w powstanie tego przedsięwzięcia. Dziekujemy i nie zawiedziemy w przyszłym roku … Najtrudniejszy pierszy krok … 🙂 HOŁ HOŁ HOŁ