zs1 elektron

Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej zorganizował w roku szkolnym 2014/2015 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych już VII edycję konkursu ELEKTRON, który dotyczy zagadnień z elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki.

Podczas przygotowań do konkursu młodzież zdobywa wiedzę związaną z dynamicznie rozwijającymi się dziedzinami nauki i techniki.  Ta wiedza i związane z nią umiejętności są niezwykle cenione na dzisiejszym rynku pracy. Poziom konkursu jest bardzo wysoki i wykracza poza wiedzę zawartą w szkolnych programach nauczania, a finalistów śmiało można nazwać „elitą” świata elektrotechniki.

Do finału, który odbędzie się 20.02.2015 roku na Politechnice Wrocławskiej zakwalifikowało się 4 uczniów Zespołu Szkół Nr 1. Są to: Dawid Pośpiech z klasy II f , Łukasz Skorupka z klasy IV f, Dominik Izdebski z klasy IV f oraz Wojciech Szych również z klasy IV f. Jest to duży sukces, tym bardziej, że w konkursie wzięło udział ponad 1100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Podczas finału uczestnicy konkursu mogą zwiedzać laboratoria naukowe i dydaktyczne Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Test finałowy uczniowie rozwiązują na platformie Moodle za pośrednictwem e-portalu Politechniki Wrocławskiej.

Życzymy dalszych sukcesów, zdając sobie sprawę, że uczniowie z taką wiedzą mają do wyboru w przyszłości szeroki rynek pracy oraz przygotowanie do rozwiązywania dziś nie zdefiniowanych jeszcze problemów. 

ZS Nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze