1

113 uczestników wystartowało w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym „Rowerem po zdrowie”, który odbył się w ostatnią wrześniową niedzielę. Sportowemu wydarzeniu patronował „Przegląd Olkuski”.

Impreza rozpoczęła się o godz. 14.00 na olkuskim rynku, skąd uczestnicy rajdu wyruszyli przez ul. Żuradzką i ul. Mazaniec do Bukowna. Po krótkim postoju przy Domu Turysty „Tramp” tą samą trasą wrócili do Olkusza. 

2

Gośćmi specjalnymi imprezy byli medaliści olimpijscy Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik, Po powrocie na rynek na każdego z uczestników czekały certyfikaty z autografami kolarzy oraz pamiątkowe znaczki. Wręczono również nagrody dla najszybszego i najstarszego kolarza. Nagrodę odebrała też najmłodsza uczestniczka, która przejechała całą trasę – pięcioletnia Julia. Dla uczestników imprezy przygotowano kiełbaski z grilla.

3

– To prawda, że sport łączy, a nie dzieli. Dzisiejsze wydarzenie jest tego najlepszym dowodem. W rajdzie „Rowerem po zdrowie” wzięli udział zaprawieni kolarze, amatorzy, całe rodziny z dziećmi. To dobry przykład na to jak aktywnie i pożytecznie spędzić niedzielne popołudnie. Gratuluję wszystkim uczestnikom, dziękuję współorganizatorom, służbom, patronom i naszym gościom olimpijczykom. Wielkie dzięki niezastąpionej młodzieży z „Mechanika” za pomoc i wsparcie! – mówi starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

4

-Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników i laureatów rajdu! Wszyscy mieli wyjątkową okazję do spotkania i rozmowy z medalistami Igrzysk Olimpijskich: Mieczysławem Nowickim i Tadeuszem Mytnikiem. Dziękuję współorganizatorom rajdu: Staroście Olkuskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Olkusz oraz Fundacji „Zatrzymać Czas”. Podziękowania kieruję również do partnerów wydarzenia: MOSiR-u w Olkuszu i MOSiR-u w Bukownie, służb policji i wolontariuszy z „Mechanika”. Ruch to zdrowie! Mam nadzieję, że Olkusz w niedalekiej przyszłości będzie jedną ze stolic województwa jeśli chodzi o ścieżki rowerowe – komentuje wiceminister sportu i turystyki Jacek Osuch, który w trakcie imprezy otrzymał od goszczących w Olkuszu olimpijczyków „Złoty Medal za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego”.

Na wydarzenie zapraszali: Fundacja „Zatrzymać Czas”, Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk i Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik. Patronat Honorowy sprawuje Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jacek Osuch. Partnerzy wydarzenia to: MOSiR Olkusz oraz MOSiR Bukowno.

 {joomplu:90598}{joomplu:90563}{joomplu:90529}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olkuszanin6
Olkuszanin6
4 lat temu

Słyszałem od sąsiadów, że Jacusia wnosili do domu takich zakwasów dostał. Tak to jest jak się przez cztery lata na d…….. siedzi i nic nie robi a potem nagle chce się pokazać jaki to jestem sportowiec – wyczynowiec.

DK
DK
4 lat temu

Wiecie co, to już zaczyna być śmieszne. Co artykuł to Jacek O. Rower od żony pożyczył na tę imprezę? Swojego nie ma? Oczywiście koniecznie w koszulce biało-czerwonej z godłem. Jakżeby inaczej. Po prostu żałosne.