5

30 maja uczestniczyliśmy we wspaniałym koncercie Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Był to również dzień urodzin pani Alicji, toteż nigdzie i nigdy taki koncert już się nie powtórzy.

1

Alicja Majewska – piosenkarka, ale i niezwykła osobowość sceniczna, a przede wszystkim piękna, mądra kobieta, pełna uroku, wewnętrznej radości i charyzmy, urzekła publiczność nie tylko swoim wspaniałym głosem.

2

Tego wieczoru słuchaliśmy głównie piosenek z nowego albumu Alicji Majewskiej z muzyką niezrównanego Włodzimierza Korcza, który akompaniował artystce i nawet zaśpiewał z nią w duecie „O sercu szczerozłotym”.

4

Nowe piosenki nie zawiodły wielbicieli. To szczególne i krzepiące zjawisko, gdy piosenka ma nie tylko wspaniałą muzykę, ale i piękną treść niosącą cenne przesłanie. To po prostu mądre piosenki, piosenki z duszą.

7

Artyści szczodrze dzielili się z nami radością, nadzieją i optymizmem; aż chciało się zaśpiewać „Jaki piękny świat”!

10

Włodzimierz Korcz zagrał swoją najbardziej chyba znaną kompozycję „Jaka róża, taki cierń”, a później na ekspresowym, ale efektywnym kursie, nauczył publiczność śpiewać. Jego sarkastyczny humor bawił do łez.

3

Nie zabrakło też niespodzianki – Alicja Majewska otrzymała bukiet prześlicznych białych róż od swojego najwierniejszego wielbiciela, pana Wojtka.

6

Pąsowe róże wręczył jej Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, składając w imieniu olkuszan serdeczne życzenia urodzinowe. Publiczność spontanicznie odśpiewała „Sto lat”.

8

Była też piosenka dedykowana burmistrzowi, były rzęsiste brawa i owacje na stojąco, a po koncercie, podczas podpisywania płyt przez artystów, wyrazy uznania i zachwytu dla nich.

12

To już ostatni koncert z cyklu Szyk Kultury, o czym przed rozpoczęciem poinformowała nas Katarzyna Szymkowska. Ostatni, ale jakże wspaniały!

MOK Olkusz

13

11

9

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o