Książka pomaga zrozumieć siebie. Wiedzą o tym w Gimnazjum nr 4  im. C.K. Norwida w Olkuszu, gdzie od 9 lat jest organizowany Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod tym właśnie tytułem. Hasło tegorocznej edycji „Czytam – bo lubię” okazało się prawdziwe wbrew powszechnej opinii, że młodzież coraz częściej porzuca czytanie książek na rzecz Internetu.

W świetlicy Gimnazjum nr 4 spotkało się 17 reprezentantów następujących szkół z powiatu olkuskiego: Gimnazjum nr 1, nr 3 i nr 4 z Olkusza, Gimnazjum w Bydlinie, Dłużcu i Kluczach oraz Zespołu Szkół z Bukowna i Gołaczew. Uczniowie w ciągu 75 minut musieli odpowiedzieć na 80 pytań dotyczących przeczytanych książek popularnych pisarek dla młodzieży – Beaty Ostrowickiej, Ewy Ostrowskiej, Doroty Terakowskiej i Ewy Nowak. Witająca uczestników Pani Dyrektor mgr Bożena Dłubis podkreśliła, że nadrzędny cel konkursu, czyli propagowanie czytelnictwa i wartościowej literatury, został osiągnięty, skoro gościliśmy uczniów  aż z 8 gimnazjów. Organizatorki konkursu – pani Iza Jeziorek, Małgorzata Bigaj i Elżbieta Perek po sprawdzeniu testów z pomocą pani Jolanty Piątek ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu, wyłoniły zwycięzców konkursu.

I miejsce – Estera Mosór z Gimnazjum w Bydlinie
II miejsce –Izabela  Rozmus z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu
III miejsce – Anna Nowara z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu

Wszyscy uczniowie i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy zostaną uhonorowani nagrodami podczas Święta Szkoły dnia 23 maja 2011.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze