tort

Wolbromskie zespoły taneczne zaliczyły ostatnio bardzo udane występy w konkursach o znaczeniu międzynarodowym. Już po raz drugi złote laury na niezależnym festiwalu tańca Hronovskie Jabličko zdobyła grupa reprezentująca Teatr Tańca Actus Animi. Mimo że liczący się w środowisku czeski festiwal taneczny nie jest imprezą folklorystyczną, pierwsze miejsce w kategorii taniec dowolny zajęła też ekipa reprezentująca ZPiT Wolbromiacy.

Tancerki z wolbromskiego Teatru Tańca Actus Animi już drugi raz z rzędu pokazały w Czechach, że są klasą samą w sobie, znów zostawiając konkurencję z tyłu. Zwycięstwo w kategorii „Show & sceniczne przedstawienia i kompozycje” w XVI Międzynarodowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w czeskim Hronovie zapewniła wolbromskim tancerkom znana lokalnej publiczności etiuda w choreografii Katarzyny Gałązki-Biedul „Po drugiej stronie lustra”.

hr act

Chociaż czeski festiwal skierowany jest raczej do grup tańca nowoczesnego i nie przewiduje występów grup folklorystycznych, swoich sił w rywalizacji spróbowali także tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Wolbromiacy, mający w swoim repertuarze bardzo różne propozycje. I miejsce w kategorii „Taniec dowolny” zapewnił im energetyczny układ choreograficzny Agnieszki Gołembiowskiej-Karoń pt. „Bella Italia”.

hro wol

Gratulujemy!

Zdjęcia z archiwum zespołów.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o