Gminny Turniej Tenisa Stołowego w Jaroszowcu przyciągnął 52 miłośników tego sportu. Prawie połowę uczestników stanowiły dziewczyny. W zawodach mogli startować młodsi mieszkańcy gminy Klucze oraz zawodnicy U.L.K.T.S. Jaroszowiec.
Młodsi zawodnicy wzięli udział w teście sprawnościowym. W najmłodszych grupach wiekowych (ur. w 2002 r. i młodsi) zwyciężyli uczniowie SP Jaroszowiec, w kategorii dziewcząt: Weronika Rotarska przed Zuzanną Mitką i Nikolą Polan, a wśród chłopców byli to kolejno: Bartosz Trepka, Piotr Dziekan i Jakub Czerwiński.

W gronie uczennic klas drugich również pierwsze trzy miejsca zajęły dziewczynki z SP z Jaroszowca: Natalia Nowakowska, Nikola Matyja i Oliwia Mędrek. W tej kategorii wiekowej chłopców wygrali także uczniowie SP z Jaroszowca: Bartosz Głąbek, Gabriel Mystek i Szymon Szota. W turnieju indywidualnym chłopców kl. I-III pierwszy był Maciej Lorek, a drugi Bartosz Trepka, obaj z SP z Jaroszowca, natomiast w kategorii kl. IV-VI najwyżej na podium stanął Wojciech Gawron (SP Kwaśniów), a kolejne dwa miejsca przypadły Wiktorowi Chłoście (SP Kwaśniów) i Szymonowi Bugajowi (SP Chełm). Wśród uczennic z kl. IV-VI zwyciężyła Karolina Gil (SP Chełm), przed Karoliną Chłostą (SP Kwaśniów) i Katarzyną Bugaj (SP Chełm). W turnieju indywidualnym dziewcząt ur. w 1996 r. i starszych prym wiodły: Martyna Banyś z Zarzecza oraz Agnieszka Wasiuta i Agnieszka Wierzbicka z Jaroszowca.  W tej kategorii wiekowej chłopców wygrał Karol Sułkowski z LKS „Legion” Bydlin, kolejne dwa miejsca przypadły Mateuszowi Wieczorkowi z Jeżówki i Tomaszowi Olesiakowi z Zalesia Golczowskiego.
Zwycięzcy w każdej z kategorii odebrali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe – sprzęt do tenisa stołowego. Turniej sędziowali Barbara i Henryk Swędziołowie. Turniej zorganizował Uczniowski Ludowy Klub Tenisa Stołowego w Jaroszowcu wspólnie z Dyrekcją Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu i Małopolskim Zrzeszeniem LZS Kraków. Imprezę realizowano przy wsparciu finansowym gminy Klucze i środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – Ministerstwa Sportu i Turystyki. Napoje i słodycze przekazała firma „Lewiatan Małopolska” sp. z o.o. – Sklep w Jaroszowcu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ja
ja
10 lat temu

:D:lol::-);-)8):-|:-*:oops::sad::cry::o:-?:-x:eek::zzz:P:roll::sigh: