Drugi turniej tenisa stołowego zorganizowany w ramach Grand Prix Olkusza zgromadził wielu amatorów tej dyscypliny. Tym razem wystartowało 51 osób. Zawody Grand Prix to cztery turnieje, których organizatorem  jest Ludowy Klub Sportowy „Kłos” Olkusz przy współpracy II LO w Olkuszu. Okazało się, że tenis stołowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem płci pięknej, dlatego też osiem dziewcząt przy stołach walczyło w osobnej grupie, bez podziału na kategorie wiekowe. Wygrała Ewa Filiczak z ULKTS Jaroszowiec. Kolejne siedem miejsc zajęły zawodniczki GLKS „Laskowianka” Laski: Aleksandra Gajdziszewska, Olimpia Nagi, Oktawia Siodłak, Marta Bień, Klaudia Lorek, Klaudia Czerniak i Jowita Mosór.

Dziewczyny walczą o dodatkowe nagrody ufundowane przez olkuską „Aptekę Krakowską”, która na zakończenie cyklu rozgrywek wyróżni w ten sposób trzy najlepsze zawodniczki. Po dwóch rozegranych turniejach w kategorii 13-latków i młodszych chłopców prowadzenia nie oddają chłopcy z Jaroszowca: Kacper Majewski i Kamil Nowak, którzy na koncie maja po 13 punktów. Trzeci jest Piotr Borkiewicz (SP nr 5 w Olkuszu). Kolejne miejsca zajmują: Dawid Banasik („Laskowianka” Laski), Jakub Żuławiński (SP nr 5 w Olkuszu), Daniel Milej (SP w Sienicznie), Patryk Chmura (ULKTS Jaroszowiec) i Jakub Kulig (SP w Sienicznie).
Najliczniejsza grupę tworzą chłopcy z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Po podsumowaniu punktów z dwóch turniejów prowadzi Tomasz Olesiak (ULKTS Jaroszowiec), przed Piotrem Ziarnikiem (II LO) i Przemysławem Izdebskim (LO Mundurowe). Mariusz Byczek (III LO), Dawid Gajdziszewski („Laskowianka” Laski), Przemysław Wadas (ZS nr 3 w Olkuszu), Maciej Bień (Gim. nr 1 w Olkuszu), Daniel Łaskawiec („Laskowianka” Laski), Marcin Seweryn (Gim. nr 1 w Olkuszu) i Mateusz Wieczorek (ULKTS Jaroszowiec) uplasowali się w pierwszej dziesiątce. W tej kategorii walczyło ostatnio 35 zawodników.

W gronie najstarszych, pełnoletnich tenisistów nadal prowadzi Jacek Trzeciak z „Kłosa” Olkusz, przed Marcinem Pacią z Cieślina i Karolem Sułkowskim z „Legionu” Bydlin.
– Bardzo dobrze, że turniej cieszy się coraz większym powodzeniem. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwie edycje, ale oczywiście każdy może jeszcze do nas dołączyć – mówi Jacek Trzeciak, kierownik sekcji tenisa stołowego w „Kłosie”.
Na kolejne zmagania przy stołach chętni mogą się zgłaszać w niedzielę 6 marca o godz. 9.30 w sali gimnastycznej II LO w Olkuszu.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:15722}{joomplu:15723}{joomplu:15724}{joomplu:15725}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lidia
Lidia
13 lat temu

:-*