tenis_ULKTS

Tenisowe turnieje w Jaroszowcu zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem. W Uczniowskim Ludowym Klubie Tenisa Stołowego pod okiem Barbary i Henryka Swędziołów umiejętności przy stołach ćwiczą dzieci, młodzież i dorośli.

Właśnie zakończono cykl 18 turniejów, które rozgrywano w ramach treningów tenisowej sekcji od połowy października ubiegłego roku. W sportowych zmaganiach  uczestniczyły 33 osoby.  Po podsumowaniu punktów najlepszych zawodników uhonorowano dyplomami i sprzętem sportowym.           

W grupie uczennic szkół podstawowych wygrała Karolina Gil, przed Ewą Filiczak, Moniką Szromnik, Emilią Banyś i Angeliką Muzyk. Cztery pierwsze dziewczyny są z ULKTS Jaroszowiec. Trzy zawodniczki jaroszowieckiego klubu startowały w kategorii powyżej 13 lat.  Pierwsze miejsce zajęła Martyna Banyś, drugie Anna Majewska, a trzecie Katarzyna Bugaj.
Wśród chłopców  z podstawówek prym wiedli Kacper Majewski, Kamil Nowak i Dawid Borówka. Poza podium uplasowali się kolejno: Szymon Bugaj, Patryk Chmura, Szymon Szota i Tomasz Król. Wszyscy są zawodnikami ULKTS Jaroszowiec. Ósme miejsce przypadło Filipowi Adamczykowi z Jaroszowca, a dwa ostatnie Bartoszowi Głąbkowi i Maciejowi Lorkowi z ULKTS Jaroszowiec.

Najwięcej zawodników startowało w najstarszej kategorii, powyżej 13 lat. Wgrał Karol Sułkowski z LKS-u „Legion” Bydlin, wyprzedzając Tomasza Olesiaka z ULKTS Jaroszowiec i Marcina Pacię z Cieślina.  W pierwszej dziesiątce znaleźli się kolejno: Jacek Pacia z Kolbarku, Jacek Mentel z Olkusza, Piotr Ziarnik z Olkusza, Maciej Waśniowski z ULKTS Jaroszowiec, Jarosław Mól z „Legionu” Bydlin oraz Łukasz Wypchał i Przemysław Wypchał z ULKTS Jaroszowiec. Tabelę zamykają Mateusz Wieczorek (ULKTS Jaroszowiec), Karol Nocoń z Jaroszowca, Łukasz Gil (ULKTS Jaroszowiec), Paweł Krawczyk z Bogucina Dużego i Przemysław Klasik z Kolbarku.

Trzy najlepsze osoby w każdej konkurencji otrzymały dyplomy, puchary i nagrody w formie sprzętu sportowego. Imprezę zorganizowano przy wsparciu finansowym Gminy Klucze.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze