wasze interwencje nowe

– Po pół roku oczekiwania na wizytę u specjalisty w przychodni przy olkuskim szpitalu okazało się, że nasza lecznica nie dysponuje sprzętem pozwalającym wykryć konkretne schorzenie. W Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym nie chcą jednak przyjmować pacjentów z Olkusza, bo jak twierdzą, Nowy Szpital ma zaległości finansowe względem krakowskiej placówki. Co teraz? – pyta jeden z naszych Czytelników.

 

Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy u źródła, czyli w Nowym Szpitalu. Rzecznik prasowy placówki Marta Pióro wyjaśnia: – Jest nam bardzo przykro z powodu problemów pacjenta. Mężczyzna powinien być przyjęty, a sprawa powinna zostać wyjaśniona między naszymi placówkami. Pragnę podkreślić, że olkuski szpital nie ma zaległości w płatnościach.

Jednocześnie olkuska lecznica, jak wynika z zapewnień jej rzeczniczki, zrobi co w jej mocy, aby ten konkretny przypadek wyjaśnić, a pacjent mógł poznać lekarską diagnozę, na którą i tak przecież czeka już przynajmniej od pół roku. – Bardzo chcielibyśmy pomóc naszemu pacjentowi. Dlatego prosimy o kontakt z zarządem szpitala, abyśmy mogli to wyjaśnić i znaleźć najlepsze rozwiązanie tej sprawy – dodaje Marta Pióro.

Powyższy przypadek to tylko jedna z wielu podobnych historii, kiedy to czekający czasem długie miesiące pacjenci odchodzą z niczym, a na kolejną wizytę u specjalisty muszą znowu czekać. Dla niektórych z nich czas ma jednak ogromne znaczenie, a w większości przychodni działających przy olkuskim szpitalu, najbliższe wolne terminy wizyty w gabinecie lekarskim sięgają połowy 2017 roku.

Informacje o czasie oczekiwania do specjalistów są publikowane na bieżąco na stronie NFZ. Z nich wynika, że np. na wizytę u wspomnianego wcześniej okulisty trzeba na dzisiaj (tj. wtorek 27 września) czekać do połowy lipca następnego roku. Do alergologa kolejka jest krótsza i wynosi obecnie niecałe trzy miesiące, a do poradni rehabilitacyjnej i paliatywnej kolejek nie ma. Wszystkie te dane dostępne są na stronie: kolejki.nfz.gov.pl.

– Możliwość przyjmowania pacjentów uzależniona jest od wysokości kontraktu, jaki NFZ przyznaje na poszczególne poradnie. W większości poradni przyjmujemy więcej pacjentów niż to wynika z kontraktów. Moglibyśmy przyjmować ich jeszcze więcej, ale ograniczają nas finanse – przekonuje Marta Pióro.

Tegoroczny kontrakt olkuskiego Nowego Szpitala z NFZ-etem opiewa na kwotę 49 milionów złotych. Z tego 16 mln przeznaczone jest na leczenie szpitalne, 3,26 mln na prowadzenie poradni, 290 tys. zł na rehabilitację, 278 tys. na opiekę długoterminową oraz 1,93 mln na psychiatrię. (Wyróżnione sumy dotyczą najważniejszych zakresów)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
albert
albert
6 lat temu

jestem z poza Olkusza ale nie rozumiem mieszkańców , skoro dana władza „sprzedała” szpital i nie obchodzi ich los chorych mieszkańców, których nie stać na prywatną wizytę to w najbliższych wyborach po prostu zmieńcie tę władzę……………

AADAM
AADAM
7 lat temu

[quote name=”Młody”]A co na to właściciele olkuskiego szpitala – starostwo i radni powiatowi ?[/quote]
Starostwo ? zadowolone to nie nasz szpital to prywatny, mamy tylko mniejszościowe udziały. Podobnie jak ostatnio z wodą !!! Woda jest zdrowa , a że śmierdzi i jakość, to nie ten adres.
Parodia.

AADAM
AADAM
7 lat temu

To jest nie jedyny przypadek !!!! to jest norma w Nowym Szpitalu.!!!! Ograniczeni w przyjęciach to satysfakcja .Gdzie lekarze fachowcy, się potracili którzy byli zatrudnieni.
Tu prywaciarzowi chodzi o zysk ,a pojęcie ochrony zdrowia jest im obce.Obecnie aby dorzynać terminu kolejnej wizyty w przychodni przy szpitalnej musiałem poruszyć Twz. niebo i ziemie. A obsługa w rejestracji urazowo-ortopedycznej to pomyłka, profesji i wiedzy, nawet nie wie jaki lekarz przyjmuje.Natomiast zwykła uprzejmość to zupełnie obca cecha u tej młodej osóbki.

tetetka
tetetka
7 lat temu

ttt pisz częściej!!!

tomek81
tomek81
7 lat temu

[quote name=”spostrzegawczy”]Tegoroczny kontrakt olkuskiego Nowego Szpitala z NFZ-etem opiewa na kwotę 49 milionów złotych. Z tego 16 mln przeznaczone jest na leczenie szpitalne, 3,26 mln na prowadzenie poradni, 290 tys. zł na rehabilitację, 278 tys. na opiekę długoterminową oraz 1,93 mln na psychiatrię.

A gdzie reszta kasy ?[/quote]
Pójdzie na odszkodowania dla pacjentów za partaczenie roboty przez tenże szpital 😆 😆 😆

ttt
ttt
7 lat temu

Jest, proszę koleżeństwa, światełko w tunelu! Zauważyliście, że na opiekę długoterminową i psychiatrię Nowy Szpital przezornie przeznaczył prawie dwie bańki? Cztery razy więcej niż na rehabilitację. Kiedy więc będziemy ślepi, po zawale wyleczonym walerianą, samodzielnie złożonym do kupy kręgosłupem, cukrzycą taką, że aby posłodzić herbatę wystarczy, gdy do niej naplujemy, to jest nadzieja, że załapiemy się do czubków z diagnozą lekarza pierwszego kontaktu: „Kompletny świr i hipochondryk. Izolować.” I wtedy wreszcie ktoś się nami długoterminowo zajmie. I oby nie był to żaden z właścicieli zakładów świadczących na ul. Szpitalnej usługi funeralne.

Theon
Theon
7 lat temu

Ja myślę że w tej sprawie to jakieś sympozjum się odbędzie albo kongres w dobrym hotelu. Decydenci podyskutują, posłanka przemówi, przyjmą założenia programu i na pewno będzie lepiej 🙂 😉

prawo to fikcja
prawo to fikcja
7 lat temu

„1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. „

Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. Art. 68.

Welcome to Poland 🙂
Prawo jest dla tych którzy mają kasiorę i stać ich na prywatne leczenie….
dla bidoków nie ma prawa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ewan
Ewan
7 lat temu

Skoro tak jest że płaci się składki na ZUS między innymi składkę zdrowotną,dlaczego nasz rząd zmusza nas do płacenia czegoś i za coś co nam pozniej nie przysługuje ,to jest wyłudzanie pieniędzy od ludzi ,za te pieniądze powinniśmy mieć zapewnioną godną opiekę zdrowotną,gdybyśmy nie płacili składki zdrowotnej to ok nic nam się nie należy.Należało by sprawę założyć w sądzie w Strasburgu przeciwko państwu.

no
no
7 lat temu

[quote name=”oczekujaca”]okres 6miesięcy to i tak względny ,chociaż nie powiem ,że dość długi nie wspomnę o oczekiwaniu na usługi rehabilitacyjne termin na luty 2018…niejeden z nas może już nie doczekać[/quote]
I na to liczy ZOZ i ZUS

oczekujaca
oczekujaca
7 lat temu

okres 6miesięcy to i tak względny ,chociaż nie powiem ,że dość długi nie wspomnę o oczekiwaniu na usługi rehabilitacyjne termin na luty 2018…niejeden z nas może już nie doczekać

spostrzegawczy
spostrzegawczy
7 lat temu

Tegoroczny kontrakt olkuskiego Nowego Szpitala z NFZ-etem opiewa na kwotę 49 milionów złotych. Z tego 16 mln przeznaczone jest na leczenie szpitalne, 3,26 mln na prowadzenie poradni, 290 tys. zł na rehabilitację, 278 tys. na opiekę długoterminową oraz 1,93 mln na psychiatrię.

A gdzie reszta kasy ?

Młody
Młody
7 lat temu

A co na to właściciele olkuskiego szpitala – starostwo i radni powiatowi ?

stary człowiek
stary człowiek
7 lat temu

przeciez wszyscy dobrze wiemy że to tak jest to skonstruowane, aby pacjent szedł do prywatnego gabinetu. Za komuny było więcej ludzi, mniej lekarzy i nie było kolejek.