1

Piłkarki ręczne SPR-u po nieudanej walce o powrót do elity damskiego szczypiorniaka odpoczywają od zajęć. Nie oznacza to jednak wcale urlopów dla klubowych działaczy, którzy nie tracąc czasu, budują nowy zespół. Najpierw doszło do wymiany na stanowisku trenera, teraz wzmocniono nieco osłabioną kadrowo drużynę.

Niedługo po zakończeniu emocjonującego sezonu, w którym „Srebrne Lwice” przegrały batalię o Superligę, z olkuskim klubem pożegnał się dotychczasowy trener Krzysztof Adamuszek. Ten charyzmatyczny szkoleniowiec drużynę SPR-u poprowadził z ławki dziewiętnastokrotnie, notując przy tym jedenaście zwycięstw, jeden remis i siedem porażek. Adamuszek funkcję trenera objął po Marku Zarzyckim, któremu zarzucano złe przygotowanie dziewczyn do poprzedniego sezonu. Jako opiekun i zarazem nauczyciel piłki ręcznej odznaczał się spontanicznością, ale przede wszystkim dobrym warsztatem szkoleniowym. Okazało się jednak, że olkuski handball potrzebuje zmian. 1 sierpnia pierwszy trening z „Lwicami” poprowadzi Dariusz Olszewski, do niedawna trener Zgody Bielszowice, która na skutek problemów finansowych, w styczniu musiała wycofać się z rozgrywek Superligi.

Korekta na fotelu trenerskim to nie jedyna zmiana w ekipie SPR-u. Przygotowania do nowego sezonu ze swoimi nowymi koleżankami zacznie także młodzieżowe trio ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach: Marta Wawrzynkowska, Daria Sudrawska i Alicja Fierka. Wszystkie zawodniczki są młodzieżowymi reprezentantkami Polski z rocznika 1992. Wszystkie przebywają obecnie na zgrupowaniu z kadrą juniorską przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które w dniach 4-14 sierpnia odbędą się na holenderskich parkietach. Tymi transferami  działacze dali ewidentny sygnał, że w najbliższym czasie w Olkuszu stawiać się będzie na zdolną młodzież.

Niestety, SPR zanotował także poważne straty. W przyszłym sezonie w żółto-czerwonych barwach z różnych powodów nie wystąpią już Agnieszka Jędrusik, Bożena Pietrzak, Justyna Pałecka, Monika Strzałko, Dorota Krzymińska oraz do niedawna jeszcze „serce” zespołu – Katarzyna Ignatova. Dłuższy rozbrat ze sportem czeka również spodziewającą się dziecka, Annę Kubiak.

Olkuszanki do treningów powrócą z pierwszym dniem sierpnia, ale już od 20 lipca rozpoczną zajęcia indywidualne, ustalone przez trenera Olszewskiego. Obecnie kadra „Lwic” łącznie z najzdolniejszymi juniorkami liczy dwadzieścia zawodniczek. Na bieżąco będziemy śledzić dalsze losy zespołu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
13 lat temu

Szkoda, że zmiany pokoleniowej nie zafundowaliśmy sobie do samorządu, może ten Olkusz wyglądałby wtedy inaczej.