Caritas na 30 lat

Caritas diecezji sosnowieckiej zwrócił się do gminy o przekazanie nieruchomości przy ul. Żuradzkiej w Olkuszu w wieczyste użytkowanie z bonifikatą w wysokości 99 proc. lub o przedłużenie umowy użyczenia na 30 lat. Władze miasta przystały na tę drugą propozycję.

Wójt: nie zaśmiecajmy naszej gminy!


- Pamiętajmy, przyroda jest naszym wspólnym domem i dobrem, a wyrzucanie śmieci w lasach, na łąkach i przy drogach to bezmyślność i działanie nie tylko na szkodę natury, ale i nas samych – apeluje wójt Bolesławia Krzysztof Dudziński. Ilość dzikich wysypisk na terenie gminy rośnie ostatnio w lawinowym tempie.

Zaginął radny Wojciech Wadas

Od piątkowego wieczoru w miejscowości Stary Korczyn w powiecie buskim trwają poszukiwania 62-letniego Wojciecha Wadasa - radnego olkuskiej Rady Miejskiej, który wpadł do rzeki Nidy. Szanse na odnalezienie mieszkańca Żurady żywego są minimalne.

Młodzi ratownicy medyczni w akcji [ZDJĘCIA]

W miniony weekend w centrum Olkusza odbyły się XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Powiatu Olkuskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Przez dwa dni uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, walczyli o prymat w powiecie, a najstarsi o jednoczesny awans do zawodów okręgowych. Umiejętności młodzieży oceniali wykwalifikowani ratownicy medyczni. To była udana wielka lekcja ratowania ludzkiego życia.

Zgłoś do konkursu miejsce przyjazne seniorom!

Trwa pierwsza edycja konkursu „Miejsce przyjazne seniorom” organizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Zgłoszenia mogą dotyczyć sklepów, kawiarni, aptek, punktów usługowych, instytucji kultury czy edukacji. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Olkuska Rada Seniorów.