W Kluczach zapłacisz kartą

Gmina Klucze dołączyła do samorządów, które wprowadziły możliwość dokonywania płatności kartą. To efekt udziału w „Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej”.

Ośmiolatka utonęła w kanale

W niedzielę tuż po godz. 18.00, w okolicach przejazdu kolejowego ZGH przy ul. Wspólnej w Olkuszu doszło do tragedii. W pobliskim kanale utonęła ośmioletnia dziewczynka.

Czy Olkusz będzie piękniejszy?

Wiaty przystankowe z panoramą miasta, kolorowe kosze na śmieci i tzw. witacze na rogatkach – to propozycje jednego z miejskich radnych na upiększenie Olkusza, o których niedawno pisaliśmy. Znamy już stanowisko burmistrza w tej kwestii. Czy pomysły doczekają się realizacji?

Nowe prawo wodne - obowiązki i kary dla rolników

Rolnicy powinni zapoznać się z nowymi zasadami, jakie będą ich obowiązywały już w najbliższym czasie w związku z podpisaniem 2 sierpnia br. przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy nowe prawo wodne. Zaostrzone przepisy przewidują np. sankcje finansowe za zanieczyszczanie środowiska złym nawożeniem lub nieprawidłowym składowaniem obornika. Ma się to przyczynić do lepszej ochrony wód powierzchniowych i dostosować polskie prawo do unijnych przepisów Ramowej Dyrektywy Wodnej (RDW) i dyrektywy azotanowej.

Kronika policyjna 10 sierpnia

Olkusz. Kradzież tablic rejestracyjnych
4 sierpnia br. przy ulicy Zacisze w Olkuszu, nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł tablice rejestracyjne z samochodu osobowego marki VW Golf na szkodę mieszkańca Wolbromia. Sprawą kradzieży zajmują się policjanci z komendy w Olkuszu.