OREW zyskał dwie sale terapeutyczne [FILM]

Od września ubiegłego roku na osiedlu Słowiki w budynku dawnego przedszkola przy ul. Kosynierów działa Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Od dnia otwarcia placówki, wiele się w niej zmieniło. Zaniedbany moloch systematycznie pięknieje, a dzięki wsparciu sponsorów oraz władz samorządowych poszerza swoją ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie i ruchowo.

Kronika policyjna 19 stycznia

Chechło. Z marihuaną i bez uprawnień
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach zatrzymali 25-latka, który posiadał marihuanę i kierował samochodem bez uprawnień.

Wolbrom rozdał pieniądze na wsparcie sportowców

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrza Adama Zielnika w Wolbromiu zaostrzono zasady udzielania wparcia finansowego w zakresie rozwoju sportu na terenie gminy Wolbrom. Kwoty przeznaczone na ich realizację w stosunku do lat poprzednich dla niektórych wnioskodawców zostały zmniejszone.

500 Plus w Powiecie Olkuskim [INFOGRAFIKA]

Program Rodzina 500 PLUS to sztandarowy projekt obecnej ekipy rządzącej. Obowiązuje od 1 kwietnia 2016 roku. Jak wynika z danych zaprezentowanych przez Rząd, w ubiegłym roku skorzystało z niego 3,79 mln dzieci. Postanowiliśmy sprawdzić, ilu jest jego beneficjentów wśród mieszkańców naszego powiatu.

ARR przyjmuje wnioski o dopłatę do materiału siewnego

W Agencji Rynku Rolnego można składać wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Wnioski będą przyjmowane do 25 czerwca 2017 roku.