przeboj_wolbrom

Coraz ciekawiej robi się na finiszu rundy jesiennej w olkuskiej Klasie A. Po raz kolejny okazało się także, jak wiele dla Przeboju II znaczą wzmocnienia składu z kadry pierwszego zespołu, występującego na co dzień w III lidze. O sile wolbromian przekonał się ostatnio lider rozgrywek – Ospel Wierbka, który poległ przy Leśnej aż 1:5. Trzy punkty dopisał do swojego dorobku Żarnowiec i do prowadzącej ekipy trenera Mirosława Nowakowskiego traci zaledwie punkt.

Ospel nie miał wiele do powiedzenia w starciu z wolbromską młodzieżą, solidnie wspartą doświadczonymi zawodnikami. Już po 6 minutach miejscowi prowadzili 2:0 po kapitalnym uderzeniu Ochmana oraz mierzonym strzale P.Misztala. Goście złapali kontakt za sprawą Tkacza – notabene byłego zawodnika Przeboju, ale następne bramki zdobywali już wyłącznie gracze  Krzysztofa Guzka. Jeszcze przed przerwą po dośrodkowaniu Cupiała, głową do siatki trafił Derejczyk. Po zmianie stron najpierw Karpiński z rzutu karnego, a na kwadrans przed końcem Ochman po idealnie wykonanym rzucie wolnym ustalili rezultat.

Wicelider z Żarnowca pewnie 3:0 pokonał na własnym boisku słabo spisujący się w obecnym sezonie Prądnik. Gospodarze już przed przerwą prowadzili różnicą dwóch trafień, a po pauzie dołożyli jeszcze jedno, inkasując pełną pulę i zbliżając się do szczytu klasyfikacji. Trzecia do tej pory Laskowianka dała się ograć Centurii, choć z Lasek docierają informacje, że w składzie przyjezdnych wystąpił nieuprawniony zawodnik, co ma potwierdzić, albo zaprzeczyć temu Wydział Gier i Dyscypliny przy olkuskim Podokręgu. Na murawie jednak to Chechło okazało się lepsze. W zwycięskim obozie dwie bramki zapisał na swoim koncie Krystian Stachura, a po jednym golu dorzucili także Dawid Bębnowski oraz Norbert Jezuita. Osiem bramek obejrzeli kibice zarówno w Osieku jak i w Przegini. Zaplecze Spójni po szalonym meczu zremisowało u siebie z Dłubnią Trzyciąż/Jangrot 4:4 (po dublecie skompletowali Tomasz Czarnota wśród gospodarzy, a także Michał Czapnik z Dłubni), natomiast Promień 8:0 rozbił Sokoła Gołaczewy. W pozostałych dwóch pojedynkach, Bolesław Bukowno z niczym do Jaroszowca odprawił Unię (2:1 dla drużyny Wacława Kalmana); w Wielmoży po raz kolejny punkty zgubili gospodarze. Tym razem zbyt silna okazała się Jura Łobzów, która dzięki zdobytym w niedziele trzech oczkom wskoczyła na najniższy stopień podium, dzieląc go z Przebojem II.