bo bukowno 1

Jesteś mieszkańcem Bukowna? Możesz już głosować na zadania z Budżetu Obywatelskiego. Na liście widnieje łącznie 23 propozycji: 6 ogólnomiejskich i 17 okręgowych. 

Okręgu nr 1 (Podlesie) dotyczy jedno zadanie: doposażenie świetlicy MOK i Biblioteki – Filie Podlesie. Z okręgu nr 2 (Bór z Przeniem) pozytywnie zweryfikowano dwie propozycje: zakup sprzętu komputerowego i audio-wizualnego dla Świetlicy Miejskiego Domu Kultury Filia Bór oraz ogrodzenie kompleksu rekreacyjno-sportowego. Wykonanie i realizacja projektu oświetlenia skweru przy ul. J.Słowackiego i ul. H.Sawickiej oraz budowa chodnika łączącego ul. Krasickiego z ul. Ks. Zelka – te zadania dotyczą okręgu nr 3 (Centrum Południe). Z okręgu nr 4 (Centrum Północ) wśród zatwierdzonych propozycji znalazło się aż dziewięć wniosków: modernizacja monitoringu z Zespole Szkół nr 1 w Bukownie (część sportowa), remont boiska przy Przedszkolu nr 1, modernizacja monitoringu w Zespole Szkół nr 1 (klasy 1-3), zakup i montaż piaskownicy na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie, montaż wiaty śmietnikowej, modernizacja szatni basenu krytego przy Zespole Szkół nr 1 w Bukownie, wyposażenie świetlicy w Zespole Szkół nr 1 w sprzęt komputerowy, modernizacja placu zabaw – wykonanie bezpiecznej nawierzchni, pakiet zajęć z języka angielskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych „Twój angielski w cztery miesiące”. Mieszkańcy mogą również głosować na wyposażenie placu odpoczynku i rekreacji (okręg nr 5 Wodąca) oraz dwa projekty z okręgu nr 6 (Stare Bukowno z Przymiarkami): zakup sprzętu pomagającego ratować życie przez strażaków i budowę szatni dla korzystających z boiska sportowego przy ulicy E. Puza w Bukownie.

W kategorii zadań ogólnomiejskich do wyboru jest sześc zadań:
1.Promocja twórczości zespołu „Po Burzy” poprzez realizację profesjonalnego teledysku
2.Poczujmy magię Świąt – zakup ozdób świątecznych
3.Rowerowe Bukowno – rekreacja na dwóch kółkach
4.Postaw na kulturę:wzbogacenie bazy kulturalnej MOK Bukowno (rewitalizacja amfiteatru letniego wraz z pomieszczeniem zaplecza) oraz zakup wyposażenia do filii Wodąca (TV + konsola playstation4 wraz z peryferiami)
5.Sieć wsparcia dla dziecka niepełnosprawnego i jego rodziny poprzez utworzenie punktu terapeutyczno – edukacyjnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz cykl spotkań integracyjno-terapeutycznych w przestrzeni publicznej
6.Pozwól strażakom pomagać! Zakup syreny alarmowej.

Każdy bukowianin urodzony przed 1. stycznia 2001 roku może oddać maksymalnie trzy głosy: dwa na zadania z okręgu, w którym stale zamieszkuje oraz jeden na zadanie ogólnomiejskie. Głosowanie przewidziano w dwóch formach: pisemnej (karta do głosowania dostępna w biurze podawczym w Urzędzie Miejskim w Bukownie) oraz elektronicznej (na formularzu interaktywnym za pośrednictwem portalu www.bukowno.pl/budzetobywatelski). Głosowanie trwa do 29. kwietnia.

Do realizacji w ramach BO przeznaczone będą te zadania, które uzyskają największą bezwzględną ważną ilość głosów. Suma ich zweryfikowanej wartości musi mieścić się w środkach przyznanych dla danego okręgu lub dla puli środków ogólnomiejskich. Jeśli po realizacji wygranych wniosków zostaną oszczędności, wówczas w danym okręgu możliwe będzie wykonanie dodatkowego zadania. Warunkiem jest, aby otrzymało ono nie mniej niż 10 proc. ważnych oddanych głosów. Zwycięskie zadania będą realizowane od czerwca do końca roku.

Aktualności na temat BO można śledzić na stronie www.bukowno.wybiera.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rowerzystka
Rowerzystka
6 lat temu

Projekty ogólnomiejskie nr 2 i 3 są prawdziwie ogólnomiejskie. Ja dwa kółka kocham, to głosuję na stojaki, żeby sobie mieć gdzie koło targu rowerem „zaparkować” 😉