budzet obyw 2017 ikona

54 propozycje zadań zgłosili mieszkańcy gminy Olkusz do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza, na jakie w 2017 roku z kasy magistratu zostanie przekazanych 1 200 000 zł. Szczegółowa lista projektów zostanie opublikowana 14 października. Do tego czasu obywatelskie pomysły będą analizowane przez urzędowe wydziały merytoryczne.

Tegoroczna tematyka zadań nie różni się specjalnie od dwóch poprzednich edycji BO. Mieszkańcy liczą na remonty dróg, szkół, budowę placów zabaw, lodowiska czy zakupu przenośnych defibrylatorów. Najwięcej projektów – 22 kwalifikuje się do najwyższej puli – do 100 tysięcy zł, 19 do 50 tys. i 13 do 25 tys. zł. Od razu widać, że zasady podziału środków do obecnej edycji BO 2016 nie zmieniły się. 700 tys. zostanie przekazanych na realizację najdroższych projektów, pula 300 tys. będzie rozdysponowana pomiędzy zadania opiewające na sumy do 50 tys. zł, z kolei 200 tys. trafi na pomysły nieprzekraczające 25 tys. zł.

– Zainteresowanie Budżetem Obywatelskim jest z roku na rok coraz większe, co tylko potwierdza, że obywatele chcą mieć wpływ na to, w jaki sposób wydawane są wspólne pieniądze. Wśród tegorocznych projektów zdecydowana większość wydaje się być nie tylko potrzebna, ale niezmiernie interesująca. Dziękuję za zgłoszone projekty i już teraz zachęcam wszystkich do październikowego głosowania – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

Listę zadań i przyporządkowane im numery do głosowania poznamy w połowie października. Kompletny wykaz zakwalifikowanych projektów znajdzie się na stronach internetowych magistratu oraz na urzędowej tablicy ogłoszeń. Głosowanie potrwa jedenaście dni – od 17 do 28 października br. Typy punktowane w skali 3, 2, 1 po raz drugi z rzędu będą mogli wskazać wszyscy mieszkańcy gminy, którzy w dniu głosowania ukończą 16 lat.

Zmianom nie ulegnie również sposób oddawania głosów. Swoich faworytów będzie można wskazać metodą tradycyjną – wrzucając do urny wypełnioną kartę lub elektronicznie – za pomocą internetowego formularza.

Lista zwycięskich projektów zostanie opublikowana do 10 listopada. Zadania wskazanie przez obywateli znajdą się w budżecie gminy Olkusz 2017 i zostaną zrealizowane przed końcem grudnia przyszłego roku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
włona
włona
5 lat temu

zasłałam ławki…..

pomysł
pomysł
5 lat temu

pomysł dobry tylko czy ta kładka nie należy do pkp?

jaś wędrowniczek
jaś wędrowniczek
5 lat temu

[quote name=”Kładka nad torami”],,,,,,,,,, Kto chce miec wyremontowana slynna kladke do Dworca? Zrobmy cos z tym.wspolnie! Niech nie wygraja jakies dokumentacje, czy inne bzdety, niech wygra cos co przyda sie wszystkim!!![/quote]
remont remontem, ale wskazane byłoby przedłużenie tej kładki do Al 1000 lecia.

Kładka nad torami
Kładka nad torami
5 lat temu

Ja mam genialny pomysl na projekt obywatelski! Wyremontowanie kladki nad torami ( tej slynnej kladki,.ktora jest wyremontowana do polowy i byla pokazywana w TV ). Pomysl o tyle dobry, ze potencjalnych osob z niego korzystajacych bedzie od groma. Dzisiaj musimy albo omijac kladke i nadrabiac okolo 10 minut, zeby dostac sie na dworzec od strony Pakuski, albo narazamy sie na mandat od SOK. Jakby ktos przygotowal taki projekt podpisze sie pod nim rekami i nogami. A moze wspolnie mozemy go przygotowac jako czytelnicy Przrgladu Olkuskiego?! Kto mysli podobnie. Kto chce miec wyremontowana slynna kladke do Dworca? Zrobmy cos z tym.wspolnie! Niech nie wygraja jakies dokumentacje, czy inne bzdety, niech wygra cos co przyda sie wszystkim!!!

Spojla
Spojla
5 lat temu

A co z realizacją poprzedniego programu?

Theon
Theon
5 lat temu

Grosz na remizę to grosz zmarnowany – pełna zgoda. Ale żeby ,, jak najszersze grono obywateli ” korzystało z defibrylatorów to też nie chcę ! 😆

obywatel
obywatel
5 lat temu

i znowu najwiecej kasy pójdzie na drzwi od stodoły (remizy) albo na drogi transportu dla nowopowstających działek budowlanych.
Dobre- obywatelskie- projekty to takie z których może korzystać jak najszersze grono ludzi: koncerty, ksiązki do bibliotek, defibrylatory. I na takie powinny być przeznaczony budżet ogólnomiejski. Natomiast drobne kwoty do 50 tys powinno rozrzucone powinny być równomiernie po całej gminie. Inaczej dokładamy ponad 0,5 mln złotych do funduszu sołeckiego…