bo małopolska

Budżety Obywatelskie cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy dzięki nim sami mogą decydować o projektach realizowanych w ich otoczeniu. Już 27 maja rusza kolejna, czwarta edycja BO Małopolski. Zainteresowani złożeniem swoich propozycji mają czas do 17 czerwca.

– 12 milionów złotych – tyle pieniędzy przeznacza w tym roku Zarząd Województwa Małopolskiego na realizację 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. To aż o 4 mln zł więcej niż przed rokiem! W efekcie uda się zrealizować znacznie więcej projektów niż w poprzednich edycjach. Warto więc spróbować swoich sił i zgłosić swój pomysł – istnieje spora szansa, że doczeka się realizacji – mówi Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Co należy wiedzieć?
Wachlarz propozycji do złożenia jest szeroki, mogą one dotyczyć zarówno działań infrastrukturalnych, jak i organizacji wydarzeń. Ważne, aby pamiętać, że zadania nie mogą dotyczyć finansowania wyłącznie dokumentacji projektowej czy realizacji jednego z etapów większej inwestycji. Pod uwagę trzeba wziąć szacunkowy koszt – minimalnie 50 tys. złotych, a maksymalnie 150 tys. złotych. Jeśli zgłoszone zadania generuje koszty utrzymania w kolejnych latach, nie mogą być wyższe niż 10 proc. kwoty jego realizacji. Propozycja do BO musi obejmować swoim zasięgiem co najmniej jeden powiat lub miasto Kraków.
Każdy pomysł musi być poparty podpisami 30 mieszkańców, którzy ukończyli 16 lat i mieszkają na terenie subregionu, którego to zadanie dotyczy.
Formularz zgłoszenia i listę poparcia można pobrać ze strony www.bo.malopolska.pl
Zadania można składać w terminie od 27 maja do 17 czerwca, przez internetowy generator na www.bo.malopolska.pl, osobiście na dziennik podawczy urzędu (ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków lub ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków) lub do którejś z agend zamiejscowych – w Nowym Sączu, Tarnowie lub Oświęcimiu) lub pocztą (decyduje data wpływu, a nie stempla pocztowego).

Budżetowy terminarz
Po sprawdzeniu wszystkich zadań przez pracowników urzędu marszałkowskiego zostanie opublikowana lista wszystkich zgłoszonych propozycji, także tych odrzuconych (do 26 lipca).
Nowością jest możliwość odwołania się od decyzji Zarządu Województwa Małopolskiego w przypadku odrzuconego zadania (5 dni roboczych od dnia opublikowania listy). Odwołania będzie rozpatrywać Rada Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
Nad ostatecznie pozytywnie ocenionymi zadaniami głosowanie potrwa od 9 do 30 września.

Warto zgłaszać pomysły
W poprzednich trzech edycjach BO Małopolski w powiecie olkuskim zwyciężyło łącznie 12 zadań. Wśród nich był szereg projektów dotyczących różnorakiej pomocy osobom niepełnosprawnym, zadania związane z organizacją warsztatów i dodatkowych zajęć dla uczniów, reaktywacja zespołu „Małe Zedermianki” czy wyposażenie w sprzęt rehabilitacyjny i zakup kriokomory dla Wojewódzkiego Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze