Bydlin

Doskonałe nastroje uczestników, mnóstwo atrakcji, świetna pogoda – tak upłynął Piknik Rodzinny „Bydlin na sportowo”, połączony z obchodami Dnia Dziecka.

Sobotnie popołudnie na stadionie w Bydlinie rozpoczęło się na sportowo.kolejny raz rozegrano Turniej Piłki Nożnej im. Antoniego Piechniczka o puchar Stowarzyszenia „Otwarci”, czyli organizatora imprezy. Prawdziwym hitem dla najmłodszych uczestników były harce w pianie, którą co pewien czas wylewali strażacy. Ale atrakcji przygotowano znacznie więcej: dmuchane wesołe miasteczko, konkursy z nagrodami, przejażdżki „terenówkami”, pokazy zabytkowych i klasycznych pojazdów grupy rekonstrukcyjnej Parasol, Jurajskie Klasyki i Soviet Motorcycle In Poland. Dzieci, ale i dorośli chętnie oglądali wyposażenie strażackiego wozu. Równie dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, gdzie można było zobaczyć radiowozy i motocykl, a także porozmawiać z funkcjonariuszami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, odpowiedniego korzystania z kąpielisk czy codziennej pracy policjantów. 

Impreza miała też wymiar charytatywny. Prowadzono zbiórkę i licytacje na rzecz niewidomej mieszkanki gminy Klucze Kingi Kasprzyk. Nastolatka z ogromnym talentem wokalnym od lat z powodzeniem występuje na różnego konkursach i festiwalach. Kinga zaśpiewała także na sobotnim pikniku. Uczestnicy imprezy mogli również posłuchać minirecitalu Kornelii Imielskiej.

Na wszystkich czekały stoiska: gastronomiczne, medyczne, Stowarzyszenia „Otwarci”, corocznej imprezy „Juromania”, a także mobilny punkt Głównego Urzędu Statystycznego, gdzie zainteresowani spisywali się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Otwarci”, przy wsparciu gminy Klucze oraz licznych sponsorów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments