Dzień po swoich starszych kolegach na parkiet olkuskiego MOSiR-u w ramach Mistrzostw Małopolski Zachodniej wyszli trampkarze. Podobnie jak w stawce juniorów, tak i tutaj do rywalizacji w dwóch grupach wiekowych przystąpiło osiem zespołów i podobnie jak kilkanaście godzin wcześniej, największe laury zebrali przedstawiciele podokręgów Chrzanów oraz Oświęcim.

– Było na co popatrzeć. Chłopcy mocno się starali, ale niestety konkurencja okazała się zbyt silna. Na pewno oczekiwania były większe, ale tak to czasami bywa. Boisko wszystko weryfikuje. Mogliśmy przekonać się, ile nam brakuje do najlepszych w naszej okolicy. Mam nadzieję, że w następnych finałach zaprezentujemy się z lepszej strony i o młodzieży z Wolbromia usłyszą kibice w całej Małopolsce – mówi opiekun trampkarzy starszych Przeboju, Tomasz Wójcicki. Patrząc na słowa trenera i końcowy układ tabeli widać, że olkuska piłka dzieci i młodzieży mocno odstaje od sąsiadów „zza miedzy”. Ambitna postawa wolbromian nie przyniosła im nic więce, jak tylko honorowe dwie bramki, choć nieznaczne porażki z Chrzanowem (0:1) i Spytkowicami (1:2) dają nadzieję na to, że strata do sportowej czołówki naszego regionu nie jest aż tak duża. – Nie ukrywam, że jestem nieco rozczarowany postawą Przeboju, ale właśnie taka jest piłka. W niej aby coś wygrać, trzeba z siebie dać wszystko i mieć przy okazji trochę szczęścia – komentuje występ podopiecznych trenera Wójcickiego, wiceprezes Podokręgu Olkusz – Bolesław Ściepura. Zdecydowanie na większą przychylność losu i przede wszystkim większe umiejętności swoich zawodników mogli liczyć szkoleniowcy Unii Oświęcim i MOKSiR-u Chrzanów. Oświęcimianie do marcowych finałów Małopolski awansowali z kompletem zwycięstw, natomiast goście z Chrzanowa promocję do dalszego etapu rozgrywek wywalczyli sobie z drugiego miejsca. O końcowym układzie pierwszych miejsc zadecydowało bezpośrednie spotkanie, w którym minimalnie lepsi byli zawodnicy Unii (1:0) i to oni do Skotnik pojadą jako Mistrzowie Małopolski Zachodniej. Niedzielne podium uzupełniła Astra Spytkowice, a Przebój Wolbrom musiał zadowolić się tylko czwartym miejscem.

Mecze trampkarzy starszych przeplatały się z występami trampkarzy z młodszego rocznika. Tutaj za swojego reprezentanta olkuska centrala piłkarska miała Słowika Olkusz. Niedawne zwycięstwo w nieźle obstawionym turnieju w Bibicach dawało nadzieję, że i przed własną publicznością młodzi adepci futbolu prowadzeni przez Rafała Piętę będą w stanie stawić czoła najlepszym. Skończyło się jedynie na sporych oczekiwaniach, bowiem Słowik, podobnie jak pozostałe olkuskie zespoły, odebrał surową lekcję gry w piłkę nożną. – Nasi rywale byli może nie zdecydowanie lepsi, ale zdecydowanie skuteczniejsi. Do znudzenia mógłbym wymieniać okazje moich chłopców, a bramki strzelali niemal wyłącznie nasi przeciwnicy – komentował zaraz po ostatnim meczu trener Pięta. Coś chyba było na rzeczy, skory przy równej ilości sytuacji bramkowych wynik spotkania Olkusz – Chrzanów brzmiał 0:3. Identyczną porażkę olkuszanie ponieśli ze Skawą Wadowice, ale największe lanie i tak przyszło na samym końcu. 1:5 z Chełmkiem było smutnym podsumowaniem niedzielnych zmagań. – Wypadliśmy słabo.To był nasz debiut, na pewno średnio udany, bo liczyłem chociażby na pierwszą trójkę, ale widocznie to nie był jeszcze nasz czas. To są dzieci, dla których takie imprezy są zabawą w sport. Najważniejsze, że nie zwieszają głów tylko już dzisiaj pytają o kolejny trening. Słowik daje im radość i satysfakcję i z tego na początku naszej drogi jestem najbardziej zadowolony – podsumował opiekun „Słowików”. Walkę o Mistrzostwo w tej kategorii wiekowej stoczyły między sobą Skawa Wadowice i MOKSiR Chrzanów. Zwyciężyli ci pierwsi, którzy 2:1 pokonali swojego najgroźniejszego konkurenta. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli zawodnicy z Chełmka, Słowik natomiast zamknął tabelkę finałową.

Po zakończeniu zmagań odbyła się dekoracja wszystkich uczestników olkuskiego turnieju. Prezesi poszczególnych Podokręgów wręczyli kapitanom drużyn puchary i dyplomy, a najlepszym także i nominacje do marcowych finałów wojewódzkich. Przyznano też indywidualne wyróżnienia w trzech kategoriach: strzelec, bramkarz oraz zawodnik.

Trampkarze Starsi:

Komplet wyników:
Wolbrom – Chrzanów 0:1, Oświęcim – Spytkowice 3:0, Chrzanów – Oświęcim 0:1, Spytkowice – Wolbrom 2:1, Chrzanów – Spytkowice 5:1, Oświęcim – Wolbrom 3:1.

Tabela:

1. Unia Oświęcim          3   9   7:1
2. MOKSiR Chrzanów     3   6   6:2
3. Astra Spytkowice     3   3   3:9
4. Przebój Wolbrom      3   0   2:6

Indywidualne wyróżnienia:

Najlepszy strzelec: Adrian Pietraszko (Unia Oświęcim)
Najlepszy bramkarz: Łukasz Kubisty (Unia Oświęcim)
Najlepszy zawodnik: Mateusz Barczyk (Przebój Wolbrom)

Trampkarze Młodsi

Komplet wyników:
Słowik – Chrzanów 0:3, Chełmek – Wadowice 1:4, Chrzanów – Chełmek 2:1, Wadowice – Słowik 3:0, Chrzanów – Wadowice 1:2, Chełmek – Słowik 5:1.

Tabela:

1. Skawa Wadowice     3   9   9:2
2. MOKSiR Chrzanów     3   6   6:3
3. UKS Chełmek           3   3   7:7
4. Słowik Olkusz           3   0   1:11

Indywidualne wyróżnienia:

Najlepszy strzelec: Konrad Banaś (Skawa Wadowice)
Najlepszy bramkarz: Oskar Majdanik (UKS Chełmek)
Najlepszy zawodnik: Daniel Piekiełko (MOKSiR Chrzanów)

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:15866}{joomplu:15867}{joomplu:15868}{joomplu:15869}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze