Olkuscy szachiści po raz kolejny potwierdzili swoją klasę, tym razem na IX Międzynarodowym Festiwalu Szachowym w Opocznie. Startowało tam prawie 200 szachistów z kraju i zagranicy, w tym wielu utytułowanych zawodników.
W grupie A, gdzie grali zawodowcy, drugą lokatę zajął arcymistrz Paweł Czarnota. W rankingu uzyskał ponad 2600 punktów. W końcowej klasyfikacji znalazł się tuż za arcymistrzem Marcinem Dziubą z Lublina, a wyprzedził ubiegłorocznego mistrza Polski seniorów Mateusza Bartela, który uplasował się na czwartym miejscu. O sukcesie może też mówić drugi z olkuskich zawodników, Błażej Kaleta. W grupie B, gdzie startowało aż 130 szachistów, nie przegrał żadnej z 9 partii. Błażej w sierpniu zdobył w Koszalinie tytuł Mistrza Polski w szachach szybkich do lat 16.

– W turnieju mogą startować zarówno zawodowcy, jak i juniorzy, dlatego też wiele osób może tam zagrać i sprawdzić swoje umięjętności. Cieszy wynik naszych zawodników, bo po raz kolejny Olkusz wyraźnie zaznaczył swoją obecność na „szachowej mapie” Polski – podkreśla Waldemar Czarnota, kierownik sekcji szachowej LKS „Czarny Koń” Olkusz.