igrzyska szachowe

Przez trzy dni, od 24 do 26 lutego Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu gościł finalistów Wojewódzkich Igrzysk w Szachach Indywidualnych Dziewcząt i Chłopców. Imprezę tę rokrocznie organizuje Małopolski Szkolny Związek Sportowego, a rolę gospodarza po raz kolejny powierzył olkuskiemu MOK oraz działającej przy nim Szachowej Akademii Anatolija Karpova. Tym razem przy czarno-białych planszach rywalizowało 243 zawodników.

Wiele jest powodów, dla których Olkusz ma prawo aspirować do tytułu stolicy małopolskich szachów dzieci i młodzieży, a są działacze sportowi, którzy chcieliby przyznać naszemu miastu pierwszeństwo w skali kraju. To m. in. pierwsza w kraju Akademia Karpova, imponująca jak na miasto tej wielkości liczba arcymistrzów, liczne sukcesy naszych zawodników na Mistrzostwach Polski, a nawet Mistrzostwach Świata. Nic zatem dziwnego, że to właśnie Srebrne Miasto wyróżniane jest przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy zaszczytem przygotowania i przeprowadzenia finałów Igrzysk Wojewódzkich. Tym bardziej wobec opinii, jakie zyskali sobie MOK i Akademia Karpova organizując te i inne imprezy szachowe. Ponadto sędziowanie powierzono dwójce znanych i utytułowanych szachistów: Dorocie i Pawłowi Czarnotom, wspieranych jak zawsze przez tatę – Waldemara Czarnotę, zastępcę dyrektora MOK i prezesa UKS Czarny Koń Olkusz.

W poniedziałek 24 lutego o tytuły najlepszych w Małopolsce walczyli uczniowie szkół podstawowych, dzień później do rywalizacji przystąpili licealiści, zaś w środę 26 lutego szachowy maraton zakończyły zmagania gimnazjalistów. Pełne wyniki finałów Igrzysk Wojewódzkich dostępne są na stronie www.mszs.krakow.pl . My pochwalimy się sukcesami naszych zawodników. Najwyższe, drugie miejsce, zdobyła Alicja Cebula ze Szkoły Podstawowej Nr 6. Ponadto w pierwszych dziesiątkach uplasowali się: Kamil Tomsia z I LO (6 miejsce) i Jakub Ochowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 3 7 miejsce). Gratulujemy!

Tekst nadesłany przez MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments