tenis_2

12 lutego w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu rozegrano IV Turniej Tenisa Stołowego w ramach Grand Prix Olkusza. W niedzielnych zmaganiach w sześciu kategoriach wiekowych udział wzięło 39 zawodników. W ogólnych statystykach prowadzonych przez organizatorów – LKS Kłos Olkusz i Dyrekcję II LO, można dojrzeć, że w całym cyklu udział wzięło już 68 osób. Impreza organizowana jest w ramach obchodów 25. rocznicy powstania II LO im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu.

W weekend, wśród dziewcząt w najmłodszej grupie wiekowej (szkoły podstawowe) zwyciężyła Ewa Filiczak z ULKTS Jaroszowiec, która wyprzedziła Monikę Szromnik i Joannę Piątek. Podobna kolejność obowiązuje w punktacji ogólnej. Kategorię chłopców w tej samej grupie wiekowej zdominował Kamil Nowak, również reprezentujący tenisowy klub z Jaroszowca. Za nim uplasował się Kacper Majewski oraz Kamil Sołtysik. Także i tutaj w generalnej klasyfikacji obowiązuje identyczna kolejność.

Gimnazja to przede wszystkim chłopcy. W niedzielę najlepszy okazał się Tomasz Olesiak, oczywiście z jaroszowieckiego ULTKS-u. Kolejne pozycje dla Sylwestra Kruszaka i Maciej Paci. Ta grupa wiekowa cieszy się największą popularnością. IV Turniej Grand Prix zgromadził w II LO szesnastu tenisistów. Ogólna punktacja obejmuje aż 27 nazwisk. Znacznie mniejszą konkurencję ma za to Justyna Bugaj, która tak naprawdę jako jedyna z dziewcząt wyraziła chęć udziału w zawodach.

Na zakończenie przegląd sytuacji w kategorii rocznika 1995 i starsi. Tutaj wśród zawodniczek prowadzi Martyna Banyś, przed Małgorzatą Sosnowską i Pauliną Banyś. Więcej emocji dostarczają zmagania panów. Niedzielny turniej dla niezrzeszonego Michała Mindy, który okazał się lepszy od Jacka Trzeciaka z „Kłosa” i Pawła Krawczyka reprezentującego II LO. W generalnej punktacji prowadzi J>Trzeciak przed Piotrem Ziarnikiem i Grzegorzem Dudą. W najstarszej grupie tenisistów sklasyfikowano 22 osoby.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze