Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów świetnie się bawili podczas powiatowych eliminacji II Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci 2010. Chłopcy i dziewczęta zagrali w trzech kategoriach wiekowych. W zawodach startowało 83 zawodników. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu we współpracy z Krakowskim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego.
Najmłodsi uczestnicy to trzecioklasiści. Dyplom za pierwsze miejsce odebrała Ewa Filiczak z SP w Witeradowie, a w grupie chłopców Konrad Szczurek z SP w Zawadzie i Kamil Nowak z SP w Jaroszowcu.

W kategorii dziewcząt z klas IV-VI najwyżej na podium stanęła Karolina Gil z SP w Chełmie. Drugie miejsce przypadło Oliwii Pogodzik z SP w Żuradzie, a trzecie Klaudii Mitce z SP w Czubrowicach.
Najliczniej reprezentowaną grupą byli chłopcy ze starszych klas szkół podstawowych. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Jakub Sroka z SP w Czubrowicach. Jego szkolny kolega Dominik Sołtysik był trzeci, a na drugiej lokacie uplasował się Kamil Mirota z SP w Zawadzie.
Wśród gimnazjalistek najlepsza okazała się Tamara Synowiec z Gim. nr 3 w Olkuszu. Dwa kolejne miejsca zajęły uczennice olkuskiego Gim. nr 4  – Klaudia Trepka i Paulina Kiełtyka. W grupie chłopców wygrał Tomasz Olesiak z Gim. w Kluczach, przed gimnazjalistami z olkuskiej „Trójki” – Pawłem Dybichem i Karolem Piasnym.
– Bardzo się cieszę, że coraz więcej młodych ludzi gra w tenisa stołowego i w atmosferze dobrej zabawy rywalizuje ze swoimi rówieśnikami. Jesteśmy otwarci na organizację tego typu imprez. Serdecznie zapraszamy do udziału w Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego 11 listopada – mówi dyrektor olkuskiego MOSiR-u Dariusz Murawski.
Najlepsi zawodnicy w każdej z kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz sportowe nagrody rzeczowe.


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze