5_zlot_przedszkolakw_2

Już po raz piąty najmłodsi mieszkańcy z gminy Olkusz spotkali się na Wiosennym Zlocie Przedszkolaków, który w tym roku odbył się w Braciejówce. Maluchy pokonały 4,5 kilometrową trasę z Ziemkówki do Szkoły Podstawowej w Braciejówce, by w jej gościnnych progach wspólnie się bawić.

170 dzieciaków reprezentantów 12 przedszkoli w gminie Olkusz ze swoimi opiekunkami przemierzyło długą, ale ciekawą trasę wśród lasów i malowniczych pól. W imprezie chodziło nie tylko o zabawę, ale również o naukę. Każda z drużyn wzięła udział w konkursie „Na Trasie”. – Każda z drużyn miała znaleźć na trasie ciekawy eksponat i po przybyciu na metę opowiedzieć jury o swoim znalezisku, a także odpowiedzieć na pytania5_zlot_przedszkolakw_1 dodatkowe dotyczące tego właśnie przedmiotu. Wyobraźnia i kreatywność nie miały granic. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni wiedzą drużyn – opowiada Bogusława Lasota, przedstawicielka olkuskiego magistratu i koordynatorka akcji „Postaw na Rodzinę”. Bezkonkurencyjni byli przedstawiciele Przedszkola z Osieku, a drugie i trzecie miejsce przypadło przedszkolakom z Trzynastki  oraz Przedszkolu nr 3. 

Po intensywnej i obfitującej w ciekawostki wędrówce dzieciaki dotarły na metę, gdzie czekały na nich pyszne kiełbaski z grilla, które przygotowali niezawodni strażacy z OSP w Braciejówce. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego.
Każde przedszkole otrzymało nagrody rzeczowe, przydatne podczas kolejnych wędrówek – plecaki i termosy.

– Bardzo się cieszymy, że przedszkolaki z taką radością biorą udział w naszej zabawie, a konwencja Zlotu na dobre przyjęła się w przedszkolnym środowisku. Tradycyjnie dziękujemy wszystkim osobom, bez pomocy których ta impreza nie miałaby takiego rozmachu. Szczególne podziękowania składamy Beacie Furman, dyrektorce SP w Braciejówce, przewodnikom PTTK – Jadwidze Grabowskiej i Henrykowi Witeckiemu, Grzegorzowi Kuboniowi za oprawę muzyczną oraz Joannie Krukowieckiej i Małgorzacie Witek za opiekę medyczną – podkreślają Marta Lisowska i Marta Wisła, organizatorki V Wiosennego Zlotu Przedszkolaków.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:30660}{joomplu:30651}{joomplu:30638}{joomplu:30616}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze