boleslaw 2019

Miniony weekend obfitował w szereg imprez plenerowych. Jedną z nich było Święto Gminy Bolesław, które przyciągnęło tłumy mieszkańców naszego powiatu. Przybyli goście mieli okazję zobaczyć występy lokalnych artystów oraz gwiazdę polskiej estrady – Sławomira Zapałę.

W sobotę, 15 czerwca 2019 odbyło się Święto Gminy Bolesław. Impreza tradycyjnie zorganizowana została w najbardziej rozpoznawalnym zakątku Bolesławia – parku przy Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej. Obchody rozpoczęły się koncertem Orkiestry Dętej ZGH „Bolesław” w Bukownie. Następnie powitania zgromadzonych gości dokonali organizatorzy imprezy: wójt Krzysztof Dudziński, przewodnicząca Rady Gminy Ewa Dychtoń oraz dyrektor Centrum Kultury Barbara Rzońca.

W ramach bogatego programu artystycznego w sobotnie popołudnie swoje wokalne talenty na scenie zaprezentowały dzieci i młodzież z okolicznych szkół. W trakcie imprezy odbyły się również koncerty zespołów związanych z bolesławskim Centrum Kultury: „Psotki” oraz „Pozytywka”. Ponadto popis swoich umiejętności dali zarówno młodzi członkowie grupy tanecznej „LaCultura”, jak i zaproszone zespoły mażoretek” „Delicje” i „Brygada RR” z gminy Niechlów.

W przerwie pomiędzy występami wójt Gminy Bolesław, Krzysztof Dudziński wręczył odznaczenia dla wyróżniających się mieszkańców. Nagrody otrzymały osoby o wyjątkowych osiągnięciach w dziedzinie nauki, kultury, sportu, a także charakteryzujące się zaangażowaniem w działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Na mieszkańców, którzy licznie przybyli do bolesławskiego dworu, czekało mnóstwo atrakcji. Zgodnie z zapowiedziami, każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie. W trakcie imprezy można było także skosztować regionalnych przysmaków serwowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Na najmłodszych czekało zaś małe wesołe miasteczko.

Gwiazdą tegorocznej edycji wydarzenia był Sławomir Zapała – autor przebojów: „Megiera” i „Miłość w Zakopanem”. Samozwańczy król „rock polo”, czyli gatunku muzycznego, który sam wymyślił, rozgrzał bolesławską publiczność do czerwoności. Imprezę zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

{joomplu:87103}{joomplu:87092}{joomplu:87067}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o