kino czuje logo

Pokaz „Mojego Nikifora” Krzysztofa Krauzego zakończył wakacyjną przygodę z naszym kinem w Olkuszu. Towarzyszą mi dwa uczucia: z jednej strony czuję smutek, że to był już ostatni seans, z drugiej strony jestem szczęśliwy, że projekt spotkał się z Waszą akceptacją. Bardzo za to dziękuję, jestem dumny z Olkusza i jego mieszkańców. Wasza liczna obecność na projekcjach i brawa po seansach są najlepszą nagrodą. Jesteście wspaniałą publicznością, która udowodniła wszystkim, że czuje kino!

Taka publiczność zasługuje na więcej, dlatego już teraz zaczynam pracę nad kolejną edycją projektu – w mojej głowie są nazwiska wybitnych osobowości, które chciałyby podzielić się z Wami swoimi bliskimi sercu filmami, chciałbym poszerzyć program o imprezy towarzyszące, możliwe, że w następnym roku nasze kino zagości równolegle w innym, polskim mieście.

Moim marzeniem jest, aby projekt „Kino czuje. Czuję kino – plener” stał się wizytówką Olkusza, stałym punktem w kulturalnym kalendarzu miasta. Zainteresowanie z zewnątrz, wsparcie osób kultury, krajowych i międzynarodowych festiwali, odbieram jako mocny sygnał, że nasze miasto można promować właśnie dzięki takim inicjatywom. Fundacja „Kino czuje. Czuję Kino”, mimo krótkiej działalności, zdążyła już współorganizować wystawę i warsztaty Bogdana Dziworskiego w USA, gościliśmy na Festiwalu w Krakowie, Kazimierzu i we Wrocławiu. Wszędzie tam z dumą opowiadaliśmy o naszym plenerowym kinie i zapraszaliśmy do Olkusza.

Nasze działania możecie śledzić na bieżąco na Facebooku Fundacji. https://www.facebook.com/pages/Kino-czuje-Czuj%C4%99-kino/1592772304301041?fref=ts

Dziękując, pragnę wspomnieć o wszystkich, którzy dołożyli cegiełkę do projektu. Jestem wdzięczny osobom, których filmowe propozycje poznaliśmy w te wakacje – Pani Agnieszce Holland, Pani Dorocie Kędzierzawskiej, Łukaszowi Jaroszowi i Wojtkowi Staroniowi. Dziękuję za wsparcie, zainteresowanie i poświęcenie cennego czasu. Dziękuję współorganizatorom: miastu i gminie Olkusz, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, a także partnerom: Omega Art., Pokój Janka, FilmPRO, Polska Światłoczuła, Przegląd Olkuski, Sekcja Fotograficzna MOK, Rowerowy Olkusz!

Mam nadzieję, że już niedługo znowu się spotkamy i będziemy cieszyć się kolejną edycją projektu ”Kino czuje. Czuję kino – plener”!

Pozdrawiam serdecznie,
Daniel Stopa
Prezes Fundacji „Kino czuje. Czuję Kino”

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
%$%$
%$%$
8 lat temu

Panie Danielu!
Bardzo, bardzo dziękuję za miło spędzone wieczory z kinem plenerowym w Olkuszu. Byłam na wszystkich seansach, bardzo podobał mi się każdy z filmów, co niedziela oglądałam różnoraki film, przez co pomimo tego, że kino było w tym samym miejscu na Rynku, to każdy seans był w sobie wyjątkowy. Dziękuję Panu!
PS napisał Pan bardzo piękny list, widać, że lubi Pan Olkusz.

felik3
felik3
8 lat temu

oby tak dale j nie coś sie dzieje na rynku 🙂 😉

Agnieszka
Agnieszka
8 lat temu

Panie Danielu,
Gratuluję pomysłu i czekam na kolejne projekty.