odblaski bolesław 2019 1

W akcję na rzecz bezpieczeństwa dzieci zaangażowali się dzielnicowi z Komisariatu Policji w Bukownie. Policjanci przy współpracy z Urzędem Gminy Bolesław rozdawali elementy odblaskowe, które trafiły do najmłodszych uczniów klas z gminy Bolesław.

W ostatnich dniach najmłodsi uczniowie szkół z gminy Bolesław mogli usłyszeć dużo informacji o bezpieczeństwie. To za sprawą dzielnicowych, którzy w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn.: „Świeć przykładem w szkole…i na drodze” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na drodze” odbyli szereg spotkań na przypomnienie pierwszakom najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Dzielnicowi asp. szt. Ireneusz Mól i sierż. szt. Krzysztof Klima są dzielnicowymi w gminie Bolesław. Wśród wielu swoich obowiązków służbowych zawsze chętnie znajdują czas, który poświęcają na edukację najmłodszych.

odblaski bolesław 2019 2

Mundurowi skupili się głównie na zasadach prawidłowego poruszania się po drodze, wyjaśnili dzieciom jak ważne dla własnego bezpieczeństwa są elementy odblaskowe oraz to, że ich noszenie po zmroku jest obowiązkowe. Funkcjonariusze skupili się również na tym jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych i demonstrowali to w praktyce. Każde dziecko dostało od funkcjonariuszy opaskę odblaskową i plan lekcji. Upominki zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Bolesławiu. Dzieciaki z pewnością będą na drodze widoczne.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze